Szykuje się remont torowiska wzdłuż ul. Złotoryjskiej obok Dolmedu, które docelowo będzie łącznikiem między ul. Legnicką i budowaną Trasą Autobusowo-Tramwajową na Nowy Dwór. MPK ogłosiło przetarg na prace, które planowo ruszą w lutym.
Remont torowiska w ul. Złotoryjskiej będzie skoordynowany z budową TAT, nadzorowaną przez Wrocławskie Inwestycje. MPK Wrocław do przeprowadzenia swoich robót wykorzysta moment, w którym tramwaje, z uwagi na trwające na ulicy Robotniczej prace – i tak nie mogą kursować tym odcinkiem.
– Tramwaje po remoncie będą się tam poruszać zielonym torowiskiem. Mieszkańcy na pewno je docenią, bo oznacza to mniejszy hałas. Nawierzchnia betonowa pojawi się tylko na wysokości przystanków – zapowiada prezes MPK, Krzysztof Balawejder.
Założenie jest takie, by koniec prac na Złotoryjskiej zbiegł się w czasie z otwarciem fragmentu TAT od pl. Orląt Lwowskich do Wrocławskiego Parku Przemysłowego. Przewoźnik zacznie inwestycję tam, gdzie prace kończą pracujący przy TAT robotnicy, czyli tuż za skrzyżowaniem torów z ul. Strzegomską, które także będzie wyremontowane. Zakres planowanych przez MPK robót kończy się na rozjeździe przy przystanku „Dolmed”.
CZYTAJ TEŻ: WYKONAWCA TAT ODDAJE PLAC ORLĄT LWOWSKICH Z NOWĄ ORGANIZACJĄ RUCHU
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze