Reklama

MPK wyremontuje torowisko przy Legnickiej. Spółka ogłosiła przetarg [MAPKA]

12/12/2020 09:46

Szykuje się remont torowiska wzdłuż ul. Złotoryjskiej obok Dolmedu, które docelowo będzie łącznikiem między ul. Legnicką i budowaną Trasą Autobusowo-Tramwajową na Nowy Dwór. MPK ogłosiło przetarg na prace, które planowo ruszą w lutym.

Remont torowiska w ul. Złotoryjskiej będzie skoordynowany z budową TAT, nadzorowaną przez Wrocławskie Inwestycje. MPK Wrocław do przeprowadzenia swoich robót wykorzysta moment, w którym tramwaje, z uwagi na trwające na ulicy Robotniczej prace – i tak nie mogą kursować tym odcinkiem.


– Tramwaje po remoncie będą się tam poruszać zielonym torowiskiem. Mieszkańcy na pewno je docenią, bo oznacza to mniejszy hałas. Nawierzchnia betonowa pojawi się tylko na wysokości przystanków – zapowiada prezes MPK, Krzysztof Balawejder

Reklama

Założenie jest takie, by koniec prac na Złotoryjskiej zbiegł się w czasie z otwarciem fragmentu TAT od pl. Orląt Lwowskich do Wrocławskiego Parku Przemysłowego. Przewoźnik zacznie inwestycję tam, gdzie prace kończą pracujący przy TAT robotnicy, czyli tuż za skrzyżowaniem torów z ul. Strzegomską, które także będzie wyremontowane. Zakres planowanych przez MPK robót kończy się na rozjeździe przy przystanku „Dolmed”.


CZYTAJ TEŻ: WYKONAWCA TAT ODDAJE PLAC ORLĄT LWOWSKICH Z NOWĄ ORGANIZACJĄ RUCHU 


mgo/mat.pras.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości