Miasto zbuduje nowe parkingi typu "parkuj i jedź" w sąsiedztwie węzłów komunikacyjnych na osiedlach oddalonych od centrum. Obejmie je specjalnym systemem z kontrolą wjazdu i zajętości. Projekt ma powstać do końca kwietnia przyszłego roku, a obiekty - w ciągu dwóch lat.
System obejmie 13 jeszcze niegotowych i istniejących już parkingów: w rejonie dworców kolejowych Psie Pole, Kuźniki i Grabiszyn oraz przy pętlach i przystankach komunikacji miejskiej w Leśnicy (Snycerska/Majchra), przy skrzyżowaniach Kosmonautów z Boguszowską i Fieldorfa, na Oporowie, przy skrzyżowaniach Opolskiej z Karwińską i Głubczycką, Bardzkiej ze Świeradowską oraz Ślężnej z Kamienną.
Wjazd na parking będzie możliwy dla kierowców, którzy dysponować będą biletem uprawniającym do przejazdu wrocławską komunikacją miejską: okresowym, czasowym 24-godzinnym lub dłuższym, zapisanym na karcie URBANCARD lub URBANCARD EP, zbliżeniowej karcie płatniczej lub urządzeniu mobilnym do płatności elektronicznej.
- System nadzoru wjazdu i wyjazdu ma polegać na wyposażeniu parkingu w szlabany sterowane. Czujniki zamontowane na wjeździe i wyjeździe pozwolą na stały monitoring poziomu zajętości parkingu. Informacje te będą ogólnodostępne, tak, aby kierowcy w każdej chwili mogli sprawdzić wolne miejsca na parkingach za pomocą aplikacji na urządzenia mobilne oraz portalu www.its.wroc.pl - informuje Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu.
Oferty w przetargu na opracowanie projektu systemu złożyły dwie firmy. Obie opiewają na kwoty niższe niż zaplanowana przez miasto: firma D2S z Gliwic oczekuje 305 tys. zł, a Elektrotim z Wrocławia - ponad 390 tys. zł.
- W ramach tego zadania doposażymy w 19 tablic Dynamcznej Informacji Przystankowej przystanki zlokalizowane w sąsiedztwie wybranych parkingów park and ride – dodaje Mazur.
Na razie gotowe są trzy z 13 parkingów, które zostaną objęte sytemem. W Leśnicy park and ride otwarto w styczniu 2017 r., drugi powstał właśnie na Oporowie i trzeci - przy wzgórzu Andersa. W przyszłym roku na zlecenie ZDiUM wykonawcy wybudują parking na Psim Polu. Budowę reszty parkingów nadzorują wrocławskie inwestycje. Powstaną one w ciągu najbliższych dwóch lat.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze