Reklama

Nowe parkingi park and ride będą dostępne tylko dla pasażerów MPK [LISTA]

29/12/2017 13:12

Miasto zbuduje nowe parkingi typu "parkuj i jedź" w sąsiedztwie węzłów komunikacyjnych na osiedlach oddalonych od centrum. Obejmie je specjalnym systemem z kontrolą wjazdu i zajętości. Projekt ma powstać do końca kwietnia przyszłego roku, a obiekty - w ciągu dwóch lat.

System obejmie 13 jeszcze niegotowych i istniejących już parkingów: w rejonie dworców kolejowych Psie Pole, Kuźniki i Grabiszyn oraz przy pętlach i przystankach komunikacji miejskiej w Leśnicy (Snycerska/Majchra), przy skrzyżowaniach Kosmonautów z Boguszowską i Fieldorfa, na Oporowie, przy skrzyżowaniach Opolskiej z Karwińską i Głubczycką, Bardzkiej ze Świeradowską oraz Ślężnej z Kamienną.


Wjazd na parking będzie możliwy dla kierowców, którzy dysponować będą biletem uprawniającym do przejazdu wrocławską komunikacją miejską: okresowym, czasowym 24-godzinnym lub dłuższym, zapisanym na karcie URBANCARD lub URBANCARD EP, zbliżeniowej karcie płatniczej lub urządzeniu mobilnym do płatności elektronicznej.

Reklama

- System nadzoru wjazdu i wyjazdu ma polegać na wyposażeniu parkingu w szlabany sterowane. Czujniki zamontowane na wjeździe i wyjeździe pozwolą na stały monitoring poziomu zajętości parkingu. Informacje te będą ogólnodostępne, tak, aby kierowcy w każdej chwili mogli sprawdzić wolne miejsca na parkingach za pomocą aplikacji na urządzenia mobilne oraz portalu www.its.wroc.pl - informuje Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu.


Oferty w przetargu na opracowanie projektu systemu złożyły dwie firmy. Obie opiewają na kwoty niższe niż zaplanowana przez miasto: firma D2S z Gliwic oczekuje 305 tys. zł, a Elektrotim z Wrocławia - ponad 390 tys. zł.

Reklama

- W ramach tego zadania doposażymy w 19 tablic Dynamcznej Informacji Przystankowej przystanki zlokalizowane w sąsiedztwie wybranych parkingów park and ride – dodaje Mazur.


Na razie gotowe są trzy z 13 parkingów, które zostaną objęte sytemem. W Leśnicy park and ride otwarto w styczniu 2017 r., drugi powstał właśnie na Oporowie i trzeci - przy wzgórzu Andersa. W przyszłym roku na zlecenie ZDiUM wykonawcy wybudują parking na Psim Polu. Budowę reszty parkingów nadzorują wrocławskie inwestycje. Powstaną one w ciągu najbliższych dwóch lat.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości