Reklama

Nowe parkomaty we Wrocławiu już za kilka dni. Co się zmieni? [ZDJĘCIA]

04/04/2019 15:10

Od najbliższego poniedziałku kierowcy będą płacić za parkowanie w nowych parkomatach. Ma to związek ze zmianą operatora Miejskiej Strefy Płatnego Postoju. Od 8 kwietnia obowiązki te przejmuje firma KBU z Krakowa, a do 5 kwietnia, do godz. 18, funkcję te pełni jeszcze City Parking Group.

Nowe parkomaty wyglądają podobnie do obecnie funkcjonujących i są ustawione w sąsiedztwie miejsc postojowych na terenie całej Strefy Płatnego Parkowania. Jest ich 270, a docelowo, w czasie trwanie 7-letniej umowy, we Wrocławiu przewidziane jest zamontowanie w sumie 369 urządzeń.


Parkomaty mają nowe funkcjonalności: płatność kartą płatniczą PayPass i PayWave, płatność za pomocą BLIK, możliwość uregulowania „kary” za brak opłaty bądź przekroczenie czasu parkowania (zbliżeniowo lub BLIKiem) oraz możliwość przedłużenia czasu postoju. Nadal będzie możliwe płacenie monetami - od 10 gr do 5 zł.

Reklama

Nowy operator oferuje również możliwość wnoszenia opłat za pomocą operatorów mobilnych, takich jak tablet, notebook, ipod i smartfon, z wykorzystaniem aplikacji SkyCash i Pango.


- Kierowcy korzystający z aplikacji SkyCash obecnie płynnie zmienią firmę CPG na KBU, bez konieczności wykonywania jakichkolwiek dodatkowych czynności - mówi Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości