Reklama

Partynice atrakcyjniejsze dla mieszkańców. Wokół toru wyścigów konnych powstaje park [WIZUALIZACJA]

06/03/2019 15:34

Park linearny wraz z przyrodniczą ścieżką edukacyjną otoczą Wrocławski Tor Wyścigów Konnych. Prace trwają i zakończą się do maja. Dzięki inwestycji teren będzie atrakcyjniejszy dla mieszkańców, także tych, którzy nie są fanami wyścigów. 

Ponad 6,5 mln zł warta jest nowa inwestycja przy torze wyścigów konnych przy ul. Zwycięskiej. Po dofinansowaniu unijnym rzędu 4,5 mln zł gmina dołożyła do niej 2 mln zł. Prace ruszyły jesienią i według założeń potrwają do końca kwietnia, tak, by nową atrakcję udostępnić wraz z początkiem nowego sezonu wyścigowego.


Wokół Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych budowany jest park linearny. Zaplanowano tam ścieżkę pieszo-konną ścieżkę rekreacyjno-edukacyjną, otaczającą tor, parkową ścieżkę pieszą w północno-wschodniej części terenu, ogrodzony nasyp z bezkolizyjnym przejściem dla koni wyścigowych w strefę torów wyścigowych, nasadzenia zieleni i rozszerzenie terenów zielonych dzięki likwidacji składowisk gałęzi, kompostu, obornika oraz prefabrykatów.

Reklama

W rezultacie, na obszarze ukształtowanym w sposób naturalny, zbliżonym do dzikiego, powstanie tam ogólnodostępny park o wysokich walorach przyrodniczych. Będzie on jednocześnie uzupełnieniem funkcji rekreacyjnych i sportowych Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych Partynice.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości