Reklama

Podwórko w centrum do remontu. Koniec z dzikim parkowaniem [WIZUALIZACJE]

12/03/2021 12:06

Miasto przygotowuje się do remontu podwórka w kwadracie ulic pl. Nowy Targ, Jodłowej, pl. Nankiera i Piaskowej. Zapowiada uporządkowanie dzikiego parkowania. 

Na terenie przylegającego do placów Nankiera i Nowy Targ podwórka powstaną nowe ścieżki, chodniki, droga z miejscami postojowymi oraz plac zabaw z siłownią.


W planie jest też montaż tzw. małej architektury, czyli ławek i koszy na śmieci, podziemnych zbiorników do selektywnej zbiórki odpadów, które zastąpia starą wiatę śmietnikową, i nowej instalacji odprowadzania wód opadowych. Pojawią się również oświetlenie, którego do tej pory nie było, oraz nasadzenia drzew, krzewów i trawników, które zostaną objęte trzyletnią pielęgnacją.

Reklama

Magistrat szacuje, że prace pochłoną ok. 1,7 mln zł. Na przełomie marca i kwietnia przetarg na tę inwestycję ogłosi Zarząd Zasobu Komunalnego.


- Prace na terenie o powierzchni 3,5 tys. mkw. zostały podzielone na dwa etapy. Planowo mają rozpocząć się w połowie roku i zakończą się w przyszłym roku - zapowiada Tomasz Jankowski, rzecznik ZZK.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości