Reklama

Remont torowiska przy Legnickiej. Ma być zielone i wyciszone [ZDJĘCIA]

22/02/2021 12:13

Ruszyły prace w obrębie torowiska w rejonie ulic Bolesławieckiej i Złotoryjskiej, w sąsiedztwie przychodni DOLMED. "Docenią to mieszkańcy" - zapowiada MPK Wrocław.

Torowisko na ulicy Złotoryjskiej jest obecnie zamknięte z powodu prac przy budowie Trasy Autobusowo-Tramwajowej na Nowy Dwór. MPK skoordynowało swoje prace z tą inwestycją.


– To właśnie tamtędy nasze tramwaje będą objeżdżały tory na placu Strzegomskim i placu Jana Pawła II, które planujemy wyremontować w tym roku – mówi prezes MPK, Krzysztof Balawejder.


Remont będzie kompleksowy. Spółka wymieni rozjazd przed skrzyżowaniem z ulicą Legnicką (na wysokości przystanku „Dolmed”) oraz szyny, aż do skrzyżowania z ulicą Strzegomską. Na tym odcinku powstanie zielone torowisko.

Reklama

CZYTAJ TEŻ: SKRZYŻOWANIE SĄDOWEJ I PODWALA ZNÓW ROZKOPANE


– Na pewno docenią to mieszkańcy ulicy Złotoryjskiej. Tramwaje będą pokonywały tę trasę znacznie
ciszej niż jeżdżą po standardowych torach – dodaje Balawejder.


Zakres prac kończy się w miejscu, w którym rozpoczyna się plac budowy TAT. MPK planuje zakończyć prace w marcu tak, by tramwaje mogły pojechać ul. Złotoryjską, gdy tylko zakończy się pierwszy etap budowy trasy na Nowy Dwór.


SPRAWDŹ: REMONT TOROWISKA NA KRZYKACH. RUCH WAHADŁOWY


mgo/mat.pras.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości