Reklama

Ruska już nie dla samochodów! Ulica już stała się deptakiem

29/05/2020 10:40

Zapowiedź przekształcenia ulicy Ruskiej w deptak stała się faktem. Od piątku kierowcy nie mogą już korzystać z fragmentu ulicy między pl. Solnym a skrzyżowaniem z Rzeźniczą.

Projekt „Piesza Ruska” to jedno z działań wrocławskiego magistratu w ramach akcji „Mobilny Wrocław po pandemii”. Zamknięcie ulicy dla samochodów ma poprawić bezpieczeństwo i komfort pieszych.


– Jest to odcinek, na którym odnotowujemy największe natężenie ruchu pieszego. Chcemy aby ta ulica stała się bardziej przyjazna dla pieszych. Przestrzeń, którą uzyskamy poprzez zamknięcie ruchu kołowego przeznaczymy nie tylko dla komunikacji pieszej, ale w części zostanie wykorzystana na zwiększenie powierzchni ogródków gastronomicznych przyległych obiektów gastronomicznych – tłumaczy Elwira Nowak, dyrektor Wydziału Inżynierii Miejskiej UM Wrocławia.

Reklama

Fragment ulicy został wyłączony z ruchu w piątek, 29 maja. Służby miejskie zamontowały już specjalne oznakowanie i słupki uniemożliwiające przejazd. Powiększanie ogródków gastronomicznych może rozpocząć się lata dzień.


O takie rozwiązanie już w 2018 roku apelowali m.in. aktywiści miejscy.


W najbliższych tygodniach powstanie także nowe przejście dla pieszych na skrzyżowaniu Ruskiej i Kazimierza Wielkiego.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości