Reklama

Zmiana w zarządzie województwa. Jest wniosek o odwołanie Bobowca

02/06/2020 19:01

Szykuje się zmiana we władzach województwa dolnośląskiego. Współrządzący regionem klub Bezpartyjni Samorządowcy rekomenduje odwołanie ze stanowiska członka zarządu Michała Bobowca. Klub nie jest zadowolony z jego dotychczasowej pracy na tym stanowisku.

Jak tłumaczy nam szef klubu Bezpartyjnych Samorządowców w sejmiku Dariusz Stasiak decyzja o odwołaniu Bobowca podyktowana jest złą oceną jego dotychczasowej pracy w urzędzie. I dodaje, że zapadła ona głosami sześciu z siedmiu członków sejmikowego klubu Bezpartyjnych Samorządowców, w tym pozostałych dwóch członków zarządu województwa z Bezpartyjnych. Sam Bobowiec miał nie brać udziału w głosowaniu. Na razie nie udało się nam uzyskać od niego komentarza dotyczącego tej sprawy.


Rekomendacja klubu już trafiła do marszałka województwa, który w przyszłym tygodniu ma zwołać nadzwyczajną sesję w tej sprawie. – W najbliższy wtorek odbędzie się sesja, na której będzie złożony w wniosek o odwołanie – zapowiada Stasiak.

Reklama

Klub rekomendował już następcę Bobowca, który ma zająć się m.in. sprawami kultury, sportu i turystyki. Na stanowisko to typowany jest Paweł Wybierała, burmistrz Milicza w latach 2010-2014, a ostatnio członek zarządu Stawów Milickich.


Przypomnijmy, że w ramach umowy koalicyjnej z Prawem i Sprawiedliwością, Bezpartyjnym Samorządowcom w pięcioosobowym zarządzie województwa przypadają trzy miejsca, w tym fotel marszałka.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości