Reklama

10 mln zł na stypendia dla uczniów szkół zawodowych. Rynek pracy ich potrzebuje!

16/12/2020 11:42

Stypendia na łączną kwotę 10 mln zł trafią w ciągu najbliższych trzech lat do najbardziej uzdolnionych uczniów szkół zawodowych z Dolnego Śląska. To motywacja dla młodych ludzi, którzy uczą się często deficytowych zawodów.

Tylko w tym roku szkolnym programem stypendialnym objętych zostało 602 uczniów z województwa dolnośląskiego, w tym 202 ze szkół na terenie Wrocławia i okolic. Uczniowie oprócz pieniędzy otrzymają też możliwość wzięcia udziału w podnoszących kwalifikację warsztatach organizowanych przez Politechnikę Wrocławską.


– Rynek pracy potrzebuje dobrze wykwalifikowanych pracowników. Chcemy promować kształcenie zawodowe w regionie i dodatkowo mobilizować najlepszych – tłumaczy marszałek Cezary Przybylski.


Celem projektu realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego jest rozwijanie i realizacja aktywności uczniów związanych z kształtowaniem kompetencji kluczowych na rynku pracy, wsparcie nauki w zakresie przedmiotów zawodowych oraz postaw kreatywności i przedsiębiorczości, a także zwiększenie atrakcyjności i popularyzację wśród młodzieży kształcenia zawodowego oferowanego w szczególności przez dolnośląskie szkoły zawodowe

Reklama

– Uzyskanie stypendium jest dla uczniów nie tylko nagrodą za dotychczasową pracę i wysokie wyniki w nauce, ale również motywacją do dalszego rozwoju. Jako samorząd województwa dostrzegamy dużą potrzebę wspierania szkolnictwa zawodowego. Chcemy pokazać dolnośląskiej młodzieży, że technika i szkoły branżowe mogą być atrakcyjną ścieżką kariery zawodowej – mówi wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.


Z programu mogą skorzystać najzdolniejsi uczniowie branżowych szkół I stopnia i II stopnia, techników oraz szkół policealnych dla młodzieży. W latach 2020 – 2023 wsparcie stypendialne trafi łącznie do 1 800 (po 600 osób w każdym roku) szczególnie uzdolnionych w zakresie przedmiotów zawodowych, uczniów/słuchaczy publicznych szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na terenie całego Dolnego Śląska.

Reklama

Pojedynczy stypendysta w ciągu roku szkolnego może otrzymać 4,5 tys. złotych. Projekt realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020, a jego przewidywany budżet wynosi 9,9 mln zł.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości