Reklama

4 wrocławian wyłudziło ponad 330 tysięcy złotych. Wpadli w ręce policji

23/01/2013 00:00

Wrocławscy policjanci zatrzymali czterech młodych mężczyzn, podejrzanych o kilkadziesiąt wyłudzeń usług i towarów. Straty w tej sprawie oszacowano na ponad 330 tysięcy złotych. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymani do mężczyźni w wieku od 21 do 26 lat. Jak ustalili policjanci, w celu prowadzenia przestępczego procederu każdy z podejrzanych założył fikcyjną firmę, na którą zaciągał różnego rodzaju zobowiązania. Mężczyźni zawierali umowy o usługi telekomunikacyjne wyłudzając w ten sposób telefony komórkowe, tablety, notebooki oraz laptopy, które zastawiali następnie w lombardach.


– Wielokrotnie dokonywali także oszustw na terenie różnych centrów handlowych, zaciągając kredyty na sprzęt rtv - przeważnie konsole do gier. W zakres ich „działalności gospodarczej” wchodziło także wyłudzanie krótkoterminowych pożyczek gotówkowych oraz zakładanie kont bankowych z opcją debetu, z której oczywiście natychmiast korzystali pozostawiając rachunek na ujemnym saldzie – wymienia Kamil Rynkiewicz z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Podejrzani działali w ten sposób od 2011 do początku 2013 roku. Straty w tej sprawie oszacowano na ponad 330 tysięcy złotych. Mężczyźni usłyszeli łącznie 31 zarzutów dotyczących wyłudzeń ale niewykluczone, że liczba ta jeszcze wzrośnie. Okazało się, że wszyscy byli już wcześniej notowani w związku z różnymi przestępstwami. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.


jg

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości