Na placu apelowym Akademii Wojsk Lądowych odbyła się uroczystość złożenia przysięgi wojskowej przez 402 żołnierzy Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej. Ceremonia, która jest jednym z najważniejszych momentów w życiu każdego żołnierza, zwieńczyła 28-dniowy okres szkolenia podstawowego.
Przyszli studenci kierunków wojskowych oraz uczestnicy 12-miesięcznego kursu oficerskiego podczas szkolenia poznali podstawy taktyki, terenoznawstwa, strzelania, musztry, łączności oraz pierwszej pomocy. Najwyżej ocenieni żołnierze zostali wyróżnieni możliwością złożenia przysięgi na sztandar Akademii.
Rektor Akademii Wojsk Lądowych, generał broni w stanie spoczynku profesor Marek Tomaszycki, podkreślił wagę tego momentu w życiu przyszłych oficerów. - Akt przysięgi wojskowej jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu przyszłego oficera Wojska Polskiego. Od tego momentu staje się żołnierzem, a co za tym idzie także obrońcą Ojczyzny oraz jej granic - powiedział do zgromadzonych, zaznaczając, że złożona przysięga nierozerwalnie wiąże ich z Siłami Zbrojnymi Rzeczypospolitej Polskiej.
GALERIA ZDJĘĆ Z PRZYSIĘGI WOJSKOWEJ - KLIKNIJ I ZOBACZ
- Przysięgacie służyć wiernie swojej Ojczyźnie, przysięgacie bronić Jej niepodległości i granic. Zobowiązujecie się strzec honoru żołnierza polskiego i bronić sztandaru wojskowego. To przyrzeczenie godne najwyższego szacunki i uznania – zwrócił się w liście żołnierzy Minister Obrony Narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz.
Uroczystość zakończyła się oficjalną defiladą przy akompaniamencie Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych. W ceremonii uczestniczyły rodziny i bliscy nowych żołnierzy oraz zaproszeni goście.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze