Reklama

Alarm na rzekach pod Wrocławiem. Wody wciąż przybywa

14/07/2024 12:15

Nie poprawia się sytuacja na rzekach pod Wrocławiem. Kolejne opady deszczu w nocy z soboty na niedzielę tylko ją pogorszyły. Stany alarmowe są już przekroczone w dwóch miejscach - na rzekach Ślęza w Borowie w powiecie strzelińskim oraz na Czarnej Wodzie w Gniechowicach w powiecie wrocławskim.

Na Ślęzie w Borowie od soboty przybyło aż metr wody. Poziom rzeki w południe w niedzielę to 219 cm, stan alarmowy przy którym rzeka może wystąpić w tym miejscu to 200 cm. Woda płynie w kierunku Wrocławia, w miejscowości Ślęza niedaleko Bielan Wrocławski rzeka sięga obecnie 223 cm (stan ostrzegawczy to 270 cm, a alarmowy - 300 cm).


W Gniechowicach wysoki poziom Czarnej Wody utrzymuje się już drugi dzień. W niedzielę w południe woda sięgała 224 cm (stan alarmowy to 180).Hydrolodzy z IMGW przewidują, że do poniedziałku woda może się podnieść jeszcze o kilka centymetrów, od wtorku powinna powoli opadać. Rekordowy poziom rzeka osiągnęła w sierpniu 2022 roku, gdy zalała pobliskie posesje. Wtedy na wodowskazie były 292 cm. 

Reklama

KLIKNIJ I ZOBACZ ZDJĘCIA Z GNIECHOWIC


Czarna Woda to niewielka na co dzień rzeczka, płynąca spod Dzierżoniowa przez okolice Sobótki, Mirosławic i Gniechowic. Obok autostrady A4 niedaleko Kątów Wrocławskich uchodzi do Bystrzycy, która dalej płynie do Wrocławia. Sama Bystrzyca na razie jest bezpieczna - rzeka w okolicach Wrocławia ma średni stan wody i choć jej przybywa, to stanu ostrzegawczego brakuje jeszcze metra.


 

 


g

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości