Reklama

Archidiecezja Wrocławska apeluje: osoby chore nie powinny przychodzić do kościoła

07/03/2020 18:33

W związku z rozprzestrzeniającą się po świecie epidemią koronawirusa, wrocławska kuria zaapelowała do wiernych, by w najbliższą niedzielę, osoby chore nie przychodziły do kościoła. Księża przypominają też o możliwości przyjmowania komunii do ręki i przekazywaniu znaku pokoju przez skinięcie głową.

– Ze względu na obecną sytuację przypominamy, że osoby, które czują się źle, są chore, dla dobra swojego i bliźnich nie powinny przychodzić do kościoła. Mogą uczestniczyć we Mszy św. za pośrednictwem radia bądź telewizji – czytamy na oficjalnym koncie Archidiecezji Wrocławskiej na Twitterze.


Przed niedzielnymi nabożeństwami w dolnośląskich kościołach, kuria przypomina też, że możliwe jest przyjmowanie Komunii Świętej na rękę. Księża proszą też, by znak pokoju przekazywać poprzez skinienie głową, a nie podawanie rąk.

Reklama

Przypomnijmy, że w ubiegły piątek we Wrocławiu stwierdzono pierwszy potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem 2019-nCoV. Z najnowszych informacji wynika, że 26-letni pacjent, który przebywa w szpitalu przy ul. Koszarowej czuje się coraz lepiej. Lekarze zaznaczają jednak, że mężczyzna przechodzi chorobę w sposób łagodny ze względu na swój młody wiek, bowiem zakażenia koronawirusem najbardziej niebezpieczne są dla seniorów.



bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości