Już we wtorek, 28 października, o godzinie 12 zostanie uroczyście otwarty plac św. Jana Chrzciciela - patrona Wrocławia. Na wszystkich Janów czekają tego dnia specjalne atrakcje.
Miejsce tego wyjątkowego wydarzenia - tuż za Bramą Kluskową przy Muzeum Archidiecezjalnym we Wrocławiu, ul. Kanonia 12.
– Już teraz zapraszamy na uroczystości wszystkich mieszkańców Wrocławia, a przede wszystkim tych, którzy noszą imię Jan. Każdy Jan – niezależnie od wieku – otrzyma dyplom uczestnictwa w spotkaniu Janów. Opatrzony jest on komentarzem prof. Jana Miodka – zapewnia Katarzyna Sarka z wrocławskiego magistratu.
Na to wydarzenie zapraszamy także obcokrajowców mieszkających we Wrocławiu, a noszących odpowiedniki imienia Jan we własnych językach. To między innymi białoruski Iwan, czeski Honza, duński Iven, Francuski Jean, hiszpańki Juan, irlandzki Shawn, norweski Evan czy węgierski – János.
To będzie także okazja do wspólnego, bo wraz z młodzieżowym chórem z XIII Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu pod kierownictwem muzycznym p. Magdaleny Lipskiej, odśpiewania słynnej pieśni „Panie Janie”.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze