Reklama

Bezpłatny koncert w Akademii Muzycznej. Zagrają utwory wybitnego muzyka

19/04/2021 13:50

"Wtorki Muzyczne" – tak nazywa się cykl koncertów w Akademii Muzycznej. We wtorek, 20 kwietnia, zagrane zostaną utwory wybitnego muzyka Jana Sebastiana Bacha i Armanda Louisa Couperin.

Na koncercie z cyklu "1692 Wtorek Muzyczny im. Marii Jędrzejewskiej” wystąpią pedagodzy Akademii Muzycznej – Marta Niedźwiecka zagra na klawesynie, a Aleksandra Rupocińska – na pozytywie. Zagrają utwory Jana Sebastiana Bacha (fragmenty koncertów podwójnych c-moll i c-dur) oraz Armanda Louisa Couperin („Symphonie de clavecins”).  


Jan Sebastian Bach to niemiecki kompozytor dworski i organista, który tworzył w epoce baroku. Jest jednym z najwybitniejszych artystów w dziejach muzyki. Armand-Louis Couperin był zaś francuskim kompozytorem, organistą i klawesynistą tworzącym w epoce późnego baroku i wczesnego okresu klasycznego.

Reklama

Klasyka w wykonaniu wrocławskich artystek


Marta Niedźwiecka występowała na takich festiwalach, jak Wratislavia Cantans, Forum Musicum, Bach-Fest Leipzig czy Międzynarodowy Festiwal Bachowski w Świdnicy. To laureatka Wrocławskiej Nagrody Muzycznej (2007) oraz programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska” (2010).

Aleksandra Rupocińska koncertowała natomiast na estradach wszystkich polskich filharmonii oraz na wielu międzynarodowych festiwalach, m.in. Wratislavia Cantans, Festiwal na Zamku Królewskim w Warszawie, Concentus Moraviae, Wieczory w Arsenale czy Musica Electronica Nova. Koncertowała także w Niemczech, Belgii, Holandii, Portugalii i we Francji.

Transmisja koncertu odbędzie się we wtorek,  20 kwietnia, o godz. 18 i będzie ją można oglądać za pośrednictwem mediów społecznościowych Akademii Muzycznej.

"Wtorki Muzyczne" to prezentacje najlepszych studentów oraz artystów-pedagogów wrocławskiej uczelni. W ubiegłym roku, po kilku latach przerwy, cykl został wznowiony w nowej formul – transmisji i retransmisji prezentowanych online. Wydarzenie nawiązuje do wieloletniej tradycji Akademii Muzycznej, a jego patronką jest Maria Jędrzejewska, czyli pierwsza w historii tej uczelni Dziekan Wydziału Instrumentalnego.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości