Reklama

Budowa biurowca na placu Jana Pawła II ruszyła po długiej przerwie

04/02/2020 12:57

Budowa biurowca Infinity na działce przy skrzyżowaniu ulic Nabycińskiej i Legnickiej po wykonaniu wykopu pod budynek stanęła na około rok i praktycznie nic się tam nie działo. Aż do teraz - na teren wjechał ciężki sprzęt i prace zostały wznowione. 

Infinity według wstępnych założeń miał być gotowy w trzecim kwartale tego roku, ale nie ma na to szans. W powodu przestoju w realizacji inwestycji budowa nowego biurowca na placu Jana Pawła II potrwa dłużej niż początkowo planowano - do sierpnia 2021 roku. W lutym prace zostały wznowione po dłuższej przerwie. W sumie realizacja inwestycji zajmie 3 lata. 



Jest to projekt biurowy, realizowany przez Avestus Real Estate i European Property Investors Special Opportunities 4 (EPISO 4), fundusz zarządzany przez Tristan Capital Partners. W obiekcie, który będzie miał siedem kondygnacji, znajdzie się 18 727 m kw powierzchni biurowej, 1 561 m kw powierzchni przeznaczonej na handel i usługi oraz trzypoziomowy podziemny garaż na 303 miejsca parkingowe. W planie jest też 60 stanowisk rowerowych w zamkniętej strefie oraz szatnie i prysznice dla rowerzystów. 

Reklama

CZYTAJ TEŻ: BĘDZIE NOWA GALERIA HANDLOWA WE WROCŁAWIU




Budynek ma obiecany certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. Projekt architektoniczny przygotowała pracownia AHR Architects. W planach, oprócz biur, są tam sklepy, restauracja dla pracowników, kawiarnia, placówka bankowa, centrum fitness o powierzchni 1 200 m kw i klinika medyczna. 


Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości