Wrocławscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o oszustwo na szkodę jednej z organizacji związkowych. Zatrzymani to były przewodniczący i jego były zastępca, którzy przywłaszczyli sobie ponad 30 tysięcy złotych. Grozi im teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Do zatrzymania dwóch mężczyzn - byłego przewodniczącego organizacji związkowej i byłego zastępcę przewodniczącego, podejrzewanych o oszustwo na szkodę tejże organizacji, doszło 13 maja.
- Jak ustalili policjanci, cały proceder trwał od 2008 do 2013 roku. Mężczyźni podejrzani są o to, że działając wspólnie i w porozumieniu fałszowali dokumentację księgową związaną z dofinansowaniem przez związek kolonii i obozów dla dzieci, zapomóg bezzwrotnych, zapomóg udzielanych tytułem wydarzeń losowych członków związku zawodowego, a następnie wypłacali sobie należności - informuje podkom. Kamil Rynkiewicz.
Policjanci zajmujący się tą sprawą ustalili, że w ten sposób mogła zostać przywłaszczona kwota nawet 33500 złotych.
- Wypłaty następowały między innymi za wydarzenia losowe związane z członkami rodzin związkowców bez ich wiedzy. Na przykład – z tytułu urodzin dziecka, które nigdy się nie urodziło, fikcyjnego zgonu osoby najbliższej, dopłaty do fikcyjnego wypoczynku dziecka. Fałszowane były całe listy wypłat i pokwitowania odbioru pieniędzy - dodaje podkom. Kamil Rynkiewicz.
Obecnie funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy. Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zabezpieczyli u podejrzanych mienie na poczet przyszłych kar i roszczeń finansowych w łącznej kwocie 38000 tysięcy złotych.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze