Reklama

Chcą postawić prezydenta pod pręgierzem. Będą przychodzić tu co miesiąc [ZOBACZ ZDJĘCIA]

01/04/2017 16:47

Jedenastu przedstawicieli ruchu Obywatele RP w sobotnie południe spotkało się na wrocławskim Rynku, by symbolicznie postawić pod pręgierzem prezydenta Andrzeja Dudę. Protestujący zarzucali głowie państwa łamanie konstytucji, szczucie na siebie różnych grup społecznych oraz „bierne obserwowanie osłabiania potencjału obronnego kraju”.

Działacze ruchu Obywatele RP od lutego ubiegłego roku, w każdą pierwszą sobotę miesiąca zjawiają się pod pręgierzem z podpisanym nazwiskami członków organizacji transparentem z głoszącym, że „Andrzej Duda jest kłamcą i krzywoprzysięzcą”. Na transparencie możemy przeczytać też fragment kodeksu karnego mówiący, że kto znieważa Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.


– Te podpisy i ta nasza deklaracja nieposłuszeństwa, z krytyką postępowania Andrzeja Dudy została wysłana przez każdego z sygnatariuszy do Kancelarii Prezydenta, ale na razie nie ma żadnej reakcji – mówi Ewa Trojanowska , uczestniczka  zgromadzenia.

Reklama

Niewielkie zainteresowanie akcją nie zraża jej organizatorów, którzy zapowiadają, że będą przychodzić na wrocławski rynek tak długo, jak długo nie zostaną spełnione ich postulaty.


– Będziemy naszą akcję ponawiać tak długo, aż Andrzej Duda nie przyjmie przysięgi od prawomocnie wybranych sędziów (Trybunału Konstytucyjnego – przyp. red.) lub nie stanie przed Trybunałem Stanu – dodaje Trojanowska.


Wojciech Bolesta, bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości