Reklama

Czy rozszerzenie strefy płatnego parkowania rozwiąże bolączki "Grunwaldu"?

24/01/2017 12:30

Powiększanie miejskiej strefy płatnego parkowania to drenowanie kieszeni kierowców czy sposób na większą rotację samochodów, a co za tym idzie zmniejszanie kłopotów ze znalezieniem wolnego miejsca parkingowego? Niektórzy wrocławianie z niechęcią spoglądają na nowe parkomaty, a inni maszyny do poboru opłat chętnie zobaczyliby przed swoimi blokami.

Już na początku roku pisaliśmy, że wrocławski magistrat ma w planach powiększenie strefy płatnego parkowania o kolejne lokalizacje. W tym roku parkomaty mają pojawić się m.in. na Pasteura, Zelwerowicza, Marcinkowskiego i Małachowskiego. Urzędnicy tłumaczą, że takie rozwiązanie jest korzystne dla kierowców, bo wymusza rotację i zwiększa dostępność miejsc parkingowych.


Nie wszyscy wrocławianie jednak wierzą w dobre intencje i w zwiększaniu liczby płatnych parkingów widzą maszynkę do zarabiania pieniędzy. Trzeba jednak zauważyć, że są i tacy, których argumenty miasta przekonują, dlatego chętnie widzieliby parkomaty w swojej okolicy.

Reklama

Radny miejski Piotr Uhle na swoim blogu zauważa, że do biura rady miejskiej wpływają wnioski od wspólnot mieszkaniowych, których mieszkańcy domagają się utworzenia strefy płatnego parkowania w trójkącie ulic Sienkiewicza-Grunwaldzka-Piastowska. W tym rejonie jednorazowo może zaparkować nawet 300 aut. – W większości są to – poza mieszkańcami okolicy – samochody studentów, pracowników licznych korporacji mieszczących się wokół lub po prostu klientów licznych lokali usługowych – zauważa radny.


Samorządowiec ocenia, że po rozszerzeniu strefy płatnego parkowania o wyżej opisane miejsca problem zostanie rozwiązany tylko częściowo. Może i faktycznie w tej lokalizacji parkujących będzie mniej, ale niewykluczone, że problem przeniesie się w inne miejsce np. na pobliskie podwórka.

Reklama

– Na Grunwald przyjeżdża po prostu za dużo samochodów – diagnozuje radny Uhle. – Musimy pokazać kierowcom, że w zamian za utrudnienia (opłaty) otrzymują realną alternatywę w postaci dojazdu komunikacją zbiorową lub rowerem – czytamy w komentarzu radnego.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości