Reklama

Do Wrocławia przyjadą ważni działacze sportowi z 30 krajów

17/10/2016 16:15

Do środy we Wrocławiu przebywać będą przedstawiciele Narodowych Komitetów Olimpijskich i ministerstw sportu z ponad 30 krajów, w tym m.in. z Chin, Republiki Południowej Afryki, Rosji, Belgii, Niemiec, Kolumbii, Bahrajnu i Francji.

- Celem ich wizyty jest sprawdzenie stanu przygotowań miasta do przyszłorocznych Igrzysk Sportów Nieolimpijskich The World Games 2017 - tłumaczy Kacper Cecota, rzecznik prasowy komitetu organizacyjnego TWG2017.


Dla wielu dyscyplin udział w The World Games jest ostatnim krokiem na drodze do włączenia jej do programu letnich Igrzysk Olimpijskich. Tę drogę przeszły m.in. karate i wspinaczka sportowa, które we Wrocławiu za rok po raz ostatni rozgrywane będą na TWG a w roku 2020 zadebiutują w na Igrzyskach w Tokio. Co ważne, w większości krajów to miejscowe Komitety Olimpijskie i ministerstwa sportu są odpowiedzialne za przygotowania kadr narodowych do The World Games 2017.

Reklama

Oprócz spotkań z przedstawicielami Międzynarodowego Stowarzyszenia The World Games i Wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego Światowych Igrzysk Sportowych, delegaci Narodowych Komitetów Olimpijskich odwiedzą także obiekty sportowe szykowane na przyszłoroczne święto sportu w stolicy Dolnego Śląska.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości