Reklama

Dostał 100 zł mandatu, ale zapomniał dowodu. Może posiedzieć 3 lata

23/09/2019 20:54

Nawet 3 lata więzienia grożą 26-letniemu mieszkańcowi Wrocławia. Mężczyzna odpowie za przestępstwo, które wyszło na jaw gdy został przyłapany na spożywaniu alkoholu w miejscu publicznym i nie miał przy sobie dowodu osobistego.

Wrocławianin został przyłapany na spożywaniu alkoholu na śródmieściu. Wszystko najpewniej skończyłoby się na 100-złotowym mandacie, jednak problemem okazał się brak dowodu osobistego. Mężczyzna sam zaproponował policjantów, by udali się do jego mieszkania, gdzie znajduje zostawił portfel.


– Po wejściu do lokalu okazał mundurowym dokument, aby ci mogli potwierdzić jego tożsamość. Jednak uwagę policjantów przykuł przedmiot, który stał na podłodze jednego z pokoi. Było to urządzenie, które służy do palenia marihuany. Jakby tego było mało, obok znajdowało się pudełko, a w nim dwa worki zawierające susz roślinny – mówi st. sierż. Krzysztof Marcjan z KMP we Wrocławiu.

Reklama

Zgodnie z podejrzeniami mundurowych, w workach znajdowała się marihuana. 26-latek natychmiast został zatrzymany i doprowadzony do komisariatu. Z ustaleń policji zabezpieczony w mieszkaniu susz mógłby posłużyć do przygotowania nawet kilkuset porcji narkotyku.



Zatrzymany usłyszał już zarzuty posiadania substancji odurzających, za co zgodnie z obowiązującymi przepisami, grozić może kara nawet 3 lat pozbawienia wolności. O jej ostatecznej wysokości zdecyduje teraz sąd.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości