W ubiegły piątek siostry Boromeuszki opiekujące się wrocławskim Oknem Życia poinformowały, że około godziny 5:40 do punktu przy ul. Rydgiera trafiło kolejne dziecko. Zakonnice zdążyły nadać maluchowi imię Gabriel i przekazały noworodka pod opiekę ratowników z wrocławskiego pogotowia. W szpitalu okazało się jednak, że Gabriel jest Gabrysią.
Informację o płci dziecka jeszcze w piątek sprostowały przedstawicielki Fundacja Evangelium Vitae. – Prosimy o usprawiedliwienie tej pomyłki wczesną godziną ranną, emocjami, troską o cieplny komfort dziecka i jego wcześniactwem. Dziecko z niezabezpieczoną i plątającą się dłuższą pępowiną było u nas dosłownie kilka minut, po czym karetka zabrała je do szpitala – czytamy w komunikacie.
Gabriela jest już piętnastym dzieckiem, które trafiło do wrocławskiego Okna Życia. Punkt przy ul. Rydygiera 22-28 działa od 2009 roku. Matka, która zdecyduje się oddać dziecko do Okna Życia, może zrobić to całkowicie anonimowo.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze