Reklama

Gaudeamus Igitur ponownie na wrocławskim Rynku. Studenci opanują centrum miasta

01/10/2018 10:15

W poniedziałek, 1 października, wszystkie wrocławskie uczelnie rozpoczną wspólnie rok akademicki. Główną uroczystość zaplanowano o godz. 15.00 w Oratorium Marianum, ale najwięcej atrakcji czeka wrocławian na Rynku.

Około godziny godz. 16.30 orszak złożony z rektorów, prorektorów oraz dziekanów wyruszy do Rynku w asyście Reprezentacyjnej Orkiestry Wojska Polskiego.

Uczestnicy uroczystości zostaną przywitani przez prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza, a następnie głos zabierze przewodniczący Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola prof. Marek Ziętek.

Około  godziny 17.00 połączone chóry wrocławskich wyższych uczelni zaśpiewają pod pomnikiem Fredry „Gaudeamus”, a potem wspólnie z orkiestrą wojskową wykonają kilka utworów z repertuaru muzyki rozrywkowej.  

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości