W poniedziałek, 1 października, wszystkie wrocławskie uczelnie rozpoczną wspólnie rok akademicki. Główną uroczystość zaplanowano o godz. 15.00 w Oratorium Marianum, ale najwięcej atrakcji czeka wrocławian na Rynku.
Około godziny godz. 16.30 orszak złożony z rektorów, prorektorów oraz dziekanów wyruszy do Rynku w asyście Reprezentacyjnej Orkiestry Wojska Polskiego.
Uczestnicy uroczystości zostaną przywitani przez prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza, a następnie głos zabierze przewodniczący Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola prof. Marek Ziętek.
Około godziny 17.00 połączone chóry wrocławskich wyższych uczelni zaśpiewają pod pomnikiem Fredry „Gaudeamus”, a potem wspólnie z orkiestrą wojskową wykonają kilka utworów z repertuaru muzyki rozrywkowej.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze