Reklama

Gluten w płatkach bezglutenowych. Sanepid ostrzega!

23/07/2024 21:18

Główny Inspektorat Sanitarny zaalarmował, że w partii bezglutenowych płatków owsianych wykryto gluten. To niebezpieczne dla osób nietolerujących tego związku chemicznego albo mających alergię na pszenicę - czytamy na stronie GIS.

W wyniku działań urzędowych Państwowej Inspekcji Sanitarnej stwierdzono obecność glutenu w płatkach owsianych bezglutenowych RADIX-BIS, numer partii 08.11.2024, najlepiej spożyć przed 08/11/2024, kraj pochodzenia Wielka Brytania.


Jak ostrzega GIS, spożycie produktu przez osoby z nietolerancją glutenu lub alergią na pszenicę może wywołać u nich wystąpienie reakcji alergicznej. Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej współpracują z podmiotem i monitorują proces wycofania produktu z obrotu. GIS zaleca też, by konsumenci z nietolerancją glutenu lub alergią na pszenicę nie jedli płatków owsianych z serii wskazanej w komunikacie. 


klo

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości