Reklama

Handlował pirackimi płytami na giełdzie. Może pójść do więzienia na 5 lat

11/03/2013 00:00

Wrocławscy policjanci zlikwidowali nielegalnie działające stoisko handlowe oferujące do sprzedaży płyty DVD z bezprawnie skopiowanymi programami, filmami oraz grami komputerowymi. W związku z tym procederem straty legalnych producentów mogły wynieść ok. 300 tysięcy złotych. Funkcjonariusze w tej sprawie zatrzymali 43-letniego mężczyznę.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu skontrolowali giełdę elektroniczną przy ulicy Robotniczej. Podczas sprawdzenia policjanci stwierdzili, że jeden ze sprzedawców oferuje do sprzedaży rzeczy zabronione. Funkcjonariusze zlikwidowali nielegalnie działające stoisko handlowe, na którym oferowane były płyty.


Policjanci zatrzymali w tej sprawie 43-letniego mieszkańca Wrocławia oraz zabezpieczyli blisko 400 płyt DVD z bezprawnie skopiowanymi programami, filmami oraz grami komputerowymi. Jak ustalili funkcjonariusze straty legalnych producentów mogły wynieść ok. 300 tysięcy złotych.

– Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych 43-latek okazał się być osobą poszukiwaną przez prokuraturę. Za handel nielegalnie skopiowanymi płytami grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat – informuje Krzysztof Zaporowski z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.



jg

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości