Reklama

Interaktywne pokazy i gra miejska „Strażnicy Wody”

21/09/2018 14:44

W dwie najbliższe soboty, 22 i 29 września, będą miały miejsce interaktywne pokazy w wykonaniu edukatorów Hydropolis, projekcja animowanych filmów edukacyjnych o Grobliku i Błękitce oraz konkursy z nagrodami oraz gra miejska pt. „Strażnicy Wody”.

Te bezpłatne wydarzenia będą miały miejsce Podczas Dolnośląskiego Festiwalu Nauki (22 września) i gry miejskiej (29 września). To idealna okazja do aktywnego spędzenia czasu w rodzinnym gronie.


W ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, który MPWiK organizuje przy ul. Na Grobli na terenie Starej Ozonowni, odbędą się między innymi projekcje filmów animowanych opowiadające o Strażnikach Wody oraz edukacyjne zabawy dla młodych naukowców.


– To, co proponujemy, można nazwać nowoczesną edukacją. Udowadniamy, że nauka może iść w parze z zabawą. Zapoznajemy naszych młodych gości z trudnymi tematami ekologicznymi w przystępny sposób – zapewnia Aleksander Łoś, rzecznik prasowy MPWiK we Wrocławiu.

Reklama

Na uczestników naukowego miasteczka czekają także smaczna woda prosto z beczkowozu oraz możliwość obejrzenia wnętrza specjalistycznych pojazdów technicznych. – To prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji w każdym wieku – dodaje Aleksander Łoś.


Nie zabraknie również eksperymentów przygotowanych przez edukatorów z centrum wiedzy o wodzie Hydropolis. Impreza trwać będzie w godzinach 11:00-15:00.


W kolejną sobotę, 29 września, MPWiK zaprasza do udziału w grze miejskiej pt. „Strażnicy wody”.  – Ta drużynowa rywalizacja jest dedykowana lokalnej społeczności i stanowi okazję do aktywnego spędzenia czasu w rodzinnym gronie. W każdej, minimalnie dwu- a maksymalnie sześcioosobowej grupie powinna się znaleźć co najmniej jedna osoba dorosła i co najmniej jedno dziecko poniżej 15. roku życia – tłumaczy Estera Zuzel z zespołu prasowego MPWiK. Zgłoszenia drużyn, zawierające imiona i nazwiska oraz wiek uczestników, należy przesłać na adres: [email protected], w terminie do 27 września tego roku.

Reklama

– To już tradycja, że drugą połowę września dedykujemy wrocławskim rodzinom. Jako firma społecznie odpowiedzialna cenimy sobie ten bezpośredni kontakt z mieszkańcami Wrocławia – podkreśla Estera Zuzel.
– Naprawdę warto spędzić z nami obie najbliższe soboty. Żaden uczestnik organizowanych przez nas imprez nie wyjdzie z nich z pustymi rękami, bowiem przygotowaliśmy wiele gadżetów dla naszych gości – zdradza Aleksander Łoś.


Teren, na którym odbędą się imprezy jest dostosowany dla osób niepełnosprawnych.

Reklama

Regulamin dostępny jest na stronie internetowej.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości