Reklama

Jacek Sutryk się poddaje. Chcecie lewoskręt, macie lewoskręt! Ale tylko na miesiąc!

16/04/2024 10:16

Nie pomagał bunt kierowców z Wielkiej Wyspy, nie pomagały interwencje rady osiedla. Od lutego miejscy urzędnicy szli w zaparte - nie będzie ponownej możliwości skrętu w lewo z nowych Mostów Chrobrego w ulicę Monte Cassino. Choć nowa organizacja ruchu powodowała ogromne korki, w ratuszu nie chcieli słuchać żadnych argumentów. Pomogły dopiero wybory. Jacek Sutryk zdecydował właśnie, że miasto ulegnie presji mieszkańców. Od weekendu skręt znów będzie możliwy. - Testowo - zastrzegają urzędnicy. Czyżby po wyborach znów miał wrócić?

Chodzi o przebudowane skrzyżowanie przy Mostach Chrobrego od strony Sępolna, niedaleko domu prezydenta Jacka Sutryka. - Panie Prezydencie, sąsiedzie. Kiedy użytkownicy piszą, mówią i apelują o możliwość skrętu w lewo z mostu Chrobrego w Monte Cassino, wy stawiacie dodatkowe ograniczenia, żebyśmy tego nie robili. Ja to odczytuje jako złośliwość - pisał w lutym na Facebooku pan Tomasz. - Skoro to stawiacie, to wiecie że ludzie tam skręcają. Ja osobiście przy każdej okazji, kiedy nie będzie to powodowało zagrożenia dla innych kierowców, będę tam skręcał. Skoro złośliwie postawiliście ograniczenia, to możecie też powiadomić straż miejską - dodawał.

KLIKNIJ I ZOBACZ ZDJĘCIA


Nie sposób dosłownie zacytować kierowców, z którymi w lutym rozmawialiśmy o zakazie skrętu z Mostów Chrobrego w ulicę Monte Cassino. To same wulgaryzmy. Istniejący "od zawsze", najprostszy dojazd do Sępolna i Biskupina od strony Swojczyc został wtedy nagle zamknięty. Kierowcy musieli odtąd dojeżdżać do pętli tramwajowej i tam, na prowizorycznie skonstruowanym skrzyżowaniu, zawracać. Dźwięk klaksonów słychać tu bez przerwy.

 

 



 
- Nie przewiduję wprowadzenia zmiany w zatwierdzonym projekcie organizacji ruchu - napisała w odpowiedzi na oficjalne pismo jednego z mieszkańców Agnieszka Bartoszewska, kierownik Działu Zarządzania Ruchem w Wydziale Inżynierii Miejskiej Urzędu Miejskiego Wrocławia. Urzędniczka przekonuje, że zakaz skrętu postawiony został "w celu eliminacji kierunku kolizyjnego oraz zapewnienia niezbędnej przepustowości drogi w ciągu ulicy Swojczyckiej". 
 
Potem były kolejne apele, prośby, żądania. Bez skutku. Urzędnicy bagatelizowali też apele rad osiedli. Pomogła dopiero presja wyborców. - W czasie sobotniego spotkania prezydenta Jacka Sutryka  z wrocławianami na Olimpia Port jednym z głównych tematów podnoszonych przez mieszkańców był brak lewoskrętu z mostów Chrobrego w Monte Cassino. W zgodnej opinii mieszkańców należy przywrócić legalną możliwość skrętu w lewo z Mostów Chrobrego  w ulicę Monte Cassino. Prezydent przyjął tę opinię wrocławianek i wrocławian na co dzień korzystających z mostów Chrobrego. W związku z tym w nocy z piątku na sobotę (19/20.04.2024) umożliwiona zostanie możliwość legalnego skrętu w lewo. Skręt zostanie ułatwiony także poprzez usunięcie separatorów na jezdni - poinformował Tomasz Sikora z Urzędu Miejskiego Wrocławia.
- Prezydent i urzędnicy Departamentu Infrastruktury i Transportu ustalili z mieszkańcami obecnymi na spotkaniu, że będzie to rozwiązanie testowe. Urzędnicy, jak i mieszkańcy będą obserwować układanie się ruchu na moście i drogach dojazdowych. Po miesiącu wspólnie z Radą Osiedla zastosowane rozwiązanie zostanie zweryfikowane i zapadnie decyzja o dalszych posunięciach/ewentualnych korektach - zastrzega urzędnik. 
 
Tylko czy po miesiącu ktoś w ratuszu będzie jeszcze słuchał głosu mieszkańców?
g

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości