Reklama

Jest pierwszy odważny, który chce budować modelowe osiedle Nowe Żerniki [WIZUALIZACJE]

10/10/2013 00:00

Pierwsza działka na Nowych Żernikach sprzedana. Za nieco ponad milion złotych kupił ją Archicom, którego architekci współtworzyli projekt modelowego osiedla. - Zaoferujemy tam mieszkania dla każdego pokolenia i odpowiadające różnym stylom życia wrocławian - zapowiada deweloper. Budowa powinna ruszyć w przyszłym roku, o ile miasto zapewni drogi dojazdowe i tymczasowe media.

Przypomnijmy, pierwsze przetargi na tereny, na których deweloperzy mają wybudować mieszkania w ramach modelowego osiedla Nowe Żerniki zakończyły się niepowodzeniem.


 


Fiasko przetargów pociągnęło za sobą odwołanie kolejnych kilku postępowań na sprzedaż gruntów, które miały zostać rozstrzygnięte na początku września i przełożenie ich na grudzień. Jednocześnie na sprzedaż znów wystawiono siedem pierwszych nieruchomości, które dopiero co nie znalazły nabywcy. Nie zmieniły się ceny wywoławcze, ponowne przetargi mają zostać rozstrzygnięte w połowie października.

Reklama

 


We wrześniu, czyli w terminie zgodnym z pierwotnymi założenia, udało się sprzedać tylko jedną działkę. Za 1 mln 291 tys. złotych kupił ją Archicom, którego architekci byli częścią zespołu pracującego przy projekcie WUWY 2. Stąd, jak zapewniają przedstawiciele dewelopera, spójność przedstawionej koncepcji z ideami osiedla Nowe Żerniki.


 


W Archicomie tłumaczą, że projekt tego kwartału odpowie na oczekiwania mieszkańców o różnych profilach.


 


- Ideę nazwaliśmy „Spiralą czasu”. Inwestycja swoimi metrażami, przeglądem form i funkcji zaoferuje mieszkanie dla każdego pokolenia i odpowiadające różnym stylom życia wrocławian. Będą to zarówno „domki” z niezależnym wejściem i wydzielonymi ogródkami, niewielkie mieszkania 2- i 3-pokojowe z aneksem kuchennym bądź niezależną kuchnią, jaki i 4-pokojowe mieszkania z prywatnymi tarasami na dachu. Część zielonych tarasów będzie dostępna dla wszystkich mieszkańców. Do dyspozycji będzie klub dla mieszkańców, rowerownia, plac zabaw dla najmłodszych, dwie strefy rekreacyjne -  wylicza Dorota Jarodzka-Śródka z Archicomu, która wraz z Kazimierzem Śródką współtworzy projekt inwestycji.

Reklama



 


Zespół znajdzie się w centralnej części osiedla WUWA2. Działka od strony północnej i zachodniej przylega do dwóch zielonych stref rekreacyjnych.


 


- Bryły i elewacje obiektu położone na dwóch przeciwległych biegunach działki - północnym i południowym, z założenia zakomponowaliśmy jako dwa odrębne światy. Obiekt od południa jest przestrzenny, mocno perforowany, grający światłocieniem, z dużymi balkonami osłanianymi przesuwnymi panelami, od północy zaś - surowy, obronny w charakterze, rozbity jedynie rozcięciem ukazującym wewnętrzny dziedziniec - podkreśla Dorota Jarodzka-Śródka.

Reklama


Deweloper zapewnia, że mieszkania – mimo że w standardzie przewyższającym normę – będą w cenach rynkowych, a przyszłych mieszkańców ucieszą niskie koszty eksploatacji, bo zgodnie z założeniami WUWY2 kluczowe dla inwestycji są proekologiczne rozwiązania.


 


Projekt obejmuje m.in. suchą rzekę oraz retencję wody w zbiorniku pod dziedzińcem, co zmniejszy wysokość opłat  za odbiór wody deszczowej. Prąd na potrzeby oświetlenia części wspólnych i terenu wokół budynku  pozyskiwany będzie dzięki fotowoltaicznym panelom i wiatrakom w kształcie niewielkich walców na dachu.

Reklama

 


- Mamy nadzieję, że przy realizacji WUWY2 dołączą do nas inni deweloperzy i jej idee przeniosą do swoich następnych projektów. Przedsięwzięcie to jest prawdziwą szansą na podniesienie poziomu wiedzy i chęci zarówno do realizacji osiedli społecznych przez deweloperów jak i do mieszkania na nich przez kupujących mieszkania - dodaje Rafał Jarodzki, prezes Archicomu.


 


Prace budowlane ruszą w 2014 roku. Do tego potrzebna jest choćby podstawowa infrastruktura budowlana – drogi dojazdowe i tymczasowe media, które zobowiązało się doprowadzić miasta oraz odpowiedni dostawcy mediów. Zorganizowanie w tak krótkim czasie dojazdów do placu budowy będzie wyzwaniem dla miasta. Inwestor liczy, że działania będą postępować w szybkim tempie, zgodnie z ustaleniami.
tm

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości