Reklama

Kierowca miejskich autobusów prowadzi profil na Facebooku. Internauci go uwielbiają [ZDJĘCIA]

03/08/2017 15:59

Wrocławski Kierowca – tak nazywa się facebookowy fanpejdż, prowadzony przez 27-letniego Dawida Młodzikowskiego, kierowcę firmy Michalczewski, pracującego dla wrocławskiego MPK. Choć profil istnieje niecały rok, ma już prawie 3 tys. fanów

Sekretem popularności profilu Wrocławski Kierowca jest najprawdopodobniej duża ilość praktycznych informacji na temat wrocławskiej komunikacji miejskiej, jakie tam można znaleźć. Autor fanpejdża jest komunikatywny i przystępny – chętnie wyjaśnia różne wątpliwości pasażerów, informuje o planowanych zmianach w kursowaniu autobusów i tramwajów. Dyskutuje o klimatyzacji i punktualności MPK. Chętnie też wrzuca posty o swojej codziennej pracy, spotykając się z pozytywnym odbiorem.


Jako kierowca autobusu pracuje 5 lat, a dla MPK Wrocław, na liniach obsługiwanych przez firmę Michalczewski – od dwóch lat. Można go spotkać przede wszystkim na linii 132, łączącej Muchobór Wielki z pl. Kromera. Lubi tę pracę.

Reklama

- Lubię być w ruchu, gdy coś się dzieje. Komunikacja to moja pasja, duże pojazdy również – uśmiecha się Dawid Młodzikowski.


Profil założył, bo zauważył, że pasażerowie zawsze mają dużo pytań. Poza tym najzwyczajniej w świecie lubi też kontakt z ludźmi.


- Z większością pasażerów nie ma żadnego problemu. Czasem zdarza się, że ktoś za głośno rozmawia przez telefon albo pije alkohol. W pierwszym przypadku zwracam uwagę, z drugim jestem bardziej stanowczy. Daję wybór: albo ten ktoś przestaje pić, albo wysiada. Raz miałem do czynienia z bardzo upartym fanem piwa. Powiedziałem, że nie pojadę dalej. Wyprosili go inni pasażerowie - mówi Wrocławski Kierowca.

Reklama

Najgroźniejszą sytuacją, jaka przydarzyła się na jego zmianie do tej pory, była bójka mężczyzny bez biletu z kontrolerem. Konieczna była interwencja policji.


- Ale zdarzają się też miłe gesty. Ostatnio dostałem czekoladę od osoby, która zostawiła w biletomacie kartę płatniczą. Odszukałem ją przez Facebooka i oddałem zgubę – wspomina.


Największą wadą tej pracy jest jego zdaniem wczesne wstawanie. Jego dzień zaczyna się już po godz. 3 w nocy. Mieszka na Nadodrzu. 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości