Wrocławscy policjanci zatrzymali kolejnego podejrzanego w sprawie włamań i napadów na lombardy i zakłady złotnicze. Do pierwszych zatrzymań w tej sprawie doszło na początku grudnia. Wówczas do policyjnego aresztu, a następnie do aresztu śledczego, trafiło dwóch mężczyzn.
Na początku grudnia donosiliśmy, że policja zatrzymała bandytów rabujących wrocławskie lombardy i zakłady złotnicze. Wtedy pierwszych dwóch podejrzanych trafiło do policyjnego aresztu, a następnie do aresztu śledczego.
- Teraz policjanci ze Śródmieścia wspólnie z funkcjonariuszami z komendy miejskiej zatrzymali kolejną osobę w sprawie włamań i napadów na lombardy oraz zakłady złotnicze na terenie Wrocławia. Zatrzymany to 22 – letni mieszkaniec jednej z podwrocławskich miejscowości. Jest to już trzeci z zatrzymanych mężczyzn - informuje podkom. Kamil Rynkiewicz.
Do rozbojów z użyciem niebezpiecznego przedmiotu oraz włamań, doszło w okresie od września do listopada 2012 roku na terenie Ołbina, Starego Miasta i Psiego Pola.
- Sprawcy, działając w różnych konfiguracjach osobowych doprowadzali do stanu bezbronności pracowników placówek, a następnie dokonywali kradzieży, rozbijając gabloty z wyrobami przy pomocy młotka. Bywały również sytuacje, podczas których od razu po wejściu do placówki wybijali szyby za którymi znajdował się towar. Łupem mężczyzn za każdym razem padały wyroby ze złota – łańcuszki oraz pierścionki - wyjaśnia podkom. Kamil Rynkiewicz.
Obecnie policjanci nadal wyjaśniają okoliczności napadów oraz sprawdzają, czy zatrzymani nie mają na swoim koncie innych tego typu czynów.
Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. W przypadku, gdy sprawca posługuje się niebezpiecznym przedmiotem, kara ta może wzrosnąć nawet do lat 15.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze