Reklama

Koniec roku szkolnego 2017/18. Od września duże zmiany [ZOBACZ ZDJĘCIA]

23/06/2017 11:50

W piątek w polskich szkołach rozbrzmiał ostatni dzwonek roku szkolnego 2016/17. Uczniowie wrocławskich szkół odebrali świadectwa i już rozpoczęli ponad dwumiesięczne wakacje. Uczniowie do szkół w tym roku wrócą dopiero 4 września. Na wielu czekać będą spore zmiany, głównie za sprawą reformy edukacji.

Od września znikną pierwsze klasy gimnazjów. Młodzież, która miała do nich iść, pójdzie do siódmej klasy szkoły podstawowej. Same gimnazja nie znikną jeszcze przez dwa lata – osoby uczęszczające go tego typu szkół zakończą w nich edukację według starych zasad. Wtedy też „wygaszone” zostaną wszystkie gimnazja.


ZOBACZ CO SIĘ STANIE Z WROCŁAWSKIMI GIMNAZJAMI


Na podobnych zasadach, co gimnazja wygaszane będą szkoły zawodowe. Od września tego roku uczniowie, który chcieli wybrać 3-letnią zawodówkę będą mogli pójść do szkoły branżowej I stopnia. Absolwenci tych szkół od 2020 roku (wtedy pierwszy pełny rocznik ukończy szkołę branżową I stopnia) będą mogli kontynuować naukę zawodu w 2-letniej szkole drugiego stopnia, której ukończenie otworzy absolwentom drogę na studia.


bas / fot. Wojciech Bolesta

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości