Reklama

Koszmar obrońcy Śląska. Wojciech Golla nie zagra przez pół roku!

28/01/2020 11:53

Sprawdził się najczarniejszy scenariusz. Śląsk Wrocław poinformował, że kluczowy środkowy obrońca drużyny Wojciech Golla uszkodził więzadła krzyżowe przednie w kolanie. Oznacza to dla niego sześciomiesięczny rozbrat z futbolem.

Do feralnego zdarzenia doszło w trakcie sparingu z rosyjskim FC Ufa. Wojciech Golla po starciu z jednym z rywali zaczął zwijać się z bólu, a następnie był niezdolny do kontynuowania gry. Klub podjął decyzję, że piłkarz zakończy swój udział w zgrupowaniu w Ayia Napie i powróci do Polski, gdzie przejdzie dokładne badania. Te, niestety, potwierdziły uszkodzenie więzadeł, co jest jedną z najpaskudniejszych kontuzji dla piłkarza. Można założyć, że dla 28-latka ten sezon właśnie się zakończył.


Uraz Golli to fatalna wiadomość dla zespołu. W tym sezonie był on absolutną ostoją linii defensywy. Jego duet z Israelem Puerto stworzył jedną z najszczelniejszych formacji obronnych w Ekstraklasie.

Reklama

Nie wiadomo, czy w związku z jego kontuzją włodarze klubu będą chcieli sprowadzić kogoś w jego miejsce, ale jest to możliwe, gdyż nie licząc Puerto, jedynymi zdrowymi stoperami w kadrze pozostali Mariusz PawelecPiotr Celeban, którzy jesienią nie byli pewnymi punktami zespołu.


Śląsk do gry powróci w piątek, 7 lutego, gdy o godz. 20:30 zagra u siebie z Lechią Gdańsk.


Bartosz Królikowski

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości