Problem z koronawirusem okazał się większy niż sądzono. Po wykryciu trzech przypadków zakażenia wśród koszykarzy Śląska Wrocław, przeprowadzone zostały kolejne testy wśród reszty składu oraz sztabu szkoleniowego. Niestety wykazały one kolejne przypadki COVID-19 w zespole.
Przypomnijmy że w środę 7 października koszykarski WKS poinformował o trzech zakażeniach wśród zawodników klubu. Spowodowało to zawieszenie wszelkich treningów, odwołanie dzisiejszego meczu Energa Basket Ligi ze Startem Lublin, a także przeprowadzenie testów wśród pozostałych. Te z kolei potwierdziły więcej zarażeń, a liczba chorych wynosi obecnie 7 osób – pięciu koszykarzy oraz dwie osoby ze sztabu szkoleniowego.
Co więcej, na kwarantannie przebywa też dwóch kolejnych graczy WKS-u, którzy na co dzień mieszkają z zakażonymi. Klub nie podał do informacji publicznej tożsamości chorych. Łącznie izolacją objęto więc 9 osób, a potrwa ona od 9 października do przynajmniej 18 października.
Wszystko to oznacza niemal na pewno, że przeniesiony zostanie również jeszcze następny mecz ligowy Śląska Wrocław z Treflem Sopot. Miał on się odbyć w niedzielę 18 października w Hali Orbita, ale w obecnej sytuacji trudno sobie wyobrazić, by miało do niego dojść.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze