Wrocławscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn kradnących kabel energetyczny. Straty oszacowano na 8 tysięcy złotych. Sprawcom grozi do 5 lat więzienia.
- Funkcjonariusze Wydziału Wywiadowczego i Interwencyjnego KMP , którzy patrolowali ulice na wrocławskim Śródmieściu zauważyli trzech mężczyzn, którzy z budynku hali przy ul. Rychtalskiej wyrywali blachy zabezpieczające wejście do wewnątrz. Gdy policjanci podjechali bliżej mężczyźni weszli już do środka. Tam zostali zatrzymani - relacjonuje podkom. Magdalena Kruaze z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.
Sprawcy to wrocławianie w wieu 29, 35 i 41 lat. Policjanci znaleźli kilkanaście metrów odciętego kabla energetycznego.
- Odcięty kabel sprawcy schowali przy kontenerze znajdującym się na terenie betoniarni. Właściciel oszacował straty na 8 tys. zł. Przy zatrzymanych funkcjonariusze znaleźli specjalne obcęgi do cięcia kabla o wysokim napięciu, trzy brzeszczoty i 2 młotki - dodaje podkom. Magdalena Kruaze.
Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze