Popularny „Adaś” z krakowskiego rynku, wkrótce pojawi się na wrocławskim placu Gołębim. Zrobiona w skali 1:1 kopia pomnika Adama Mickiewicza zostanie odsłonięta już w najbliższy piątek.
4 listopada, o godzinie 14:00 odbędzie się oficjalna uroczystość odsłonięcia pomnika z udziałem prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza, a także pomysłodawcy akcji i dyrektora krakowskiego teatru Groteska Adolfa Weltschka.
Wizyta „Adasia” we Wrocławiu to początek ogólnopolskiej akcji „Artyści na cokoły”. Jest to projekt teatru Groteska w ramach, którego w polskich miastach rotacyjnie będą pojawiać się pomniki znanych artystów. Akcja mająca swój początek w Europejskiej Stolicy Kultury będzie promować 4. edycję Międzynarodowego Teatralnego Festiwalu Formy MATERIA PRIMA, który zaplanowano na drugą połowę lutego 2017.
Pomnik Adama Mickiewicza w późniejszym terminie ma odwiedzić także Katowice i Warszawę.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze