Reklama

Kryty basen pod Wrocławiem gotowy po przebudowie. 20 minut drogi!

25/02/2024 11:18

Po trwającym dwa lata remoncie znów otwarty zostanie pływalnia Aquasport w Brzegu Dolnym. Zamknięto ją w 2022 roku z powodu drastycznych podwyżek cen prądu i gazdu. Gminy nie było stać na ogrzanie obiektu. Basen przeszedł termomodernizację - został ocieplony, ma nowe drzwi i okna. Właśnie trwa napuszczanie wody. 

Basen w Brzegu Dolnym chętnie odwiedzali także wrocławianie, zwłaszcza ci z z zachodnich osiedli - od granic miasta to tylko 20 minut drogi. 


KLIKNIJ I ZOBACZ ZDJĘCIA


We wrześniu 2022 roku Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzegu Dolnym wyliczył, że miesięczne rachunki z 20 tysięcy złotych wzrosły do 250 tysięcy. - Zyski z biletów, nawet gdyby ich ceny nieco wzrosły, na pewno nie wystarczą na takie opłaty - ogłosiła gmina. Samorządu też nie było stać na dopłacanie co miesiąc tak dużych sum. Basen więc zamknięto. - Obiekt będzie nieczynny do momentu zakończenia prac termomodernizacyjnych pozwalających zastosować nowoczesne rozwiązania oszczędzające gaz i energię elektryczną - informowali wtedy urzędnicy.

Reklama

Prace właśnie się zakończyły. -  Aktualnie niecki basenowe napełniane są wodą, która zostanie podgrzana i uzdatniona. Gdy te prace dobiegną końca, obiekt będzie przygotowany do odbioru przez sanepid - informuje MOSiR w Brzegu Dolnym. Dokładna data otwarcia zależy od terminu odbioru obiektu.


g

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości