Reklama

Kto mówi prawdę? Na pewno nie ratusz. I po co wisi Czarnecki

14/09/2023 22:45

Gdyby się jeszcze ktoś zastanawiał dlaczego wrocławski magistrat wydaje na swój koncern medialny grube miliony, to ostatnio dowodów nie brakuje. Napisali o tym działacze spod znaku Obywatel TBS używając powszechnie znanych zwrotów jak manipulacja, wprowadzanie w błąd, dezinformacja… Po to ten koncern jest. Tak samo jak nigdy nie zrozumiem, dlaczego w polityce jest poseł Czarnecki i dwojga imion Ujazdowski, którego na targowisko w Kątach Wrocławskich zaprowadziła prof. Chybicka.

Zaczniemy od obrazków wyborczych, ale nie tych, którym żyją tv i internety. Tymi z życia. Jedzie sobie człowiek drogą wojewódzką 341 i Mostem Wolności zbliżając się do Brzegu Dolnego, a tu na rondzie galeria wyborcza. Wszystkie barierki obwieszone banerami z wizerunkiem posła Przemysława Czarneckiego z PiS, jeden nawet do góry nogami, czasami między Czarneckiego udało się wepchnąć radnemu z PO Wojciechowi Bochnakowi, który też kandyduje. Ma tu człowiek „karuzelę” w głowie. Zamiast skupić się na drodze, to nawet zjechałem z ronda tropem banerów, bo na płotkach przy drodze nadal Czarnecki, Czarnecki, Bochnak, Czarnecki, Czarnecki… cmentarz komunalny. Brrrrr…


Wiedzą Państwo, że to niezgodne prawem? Co z tego. Jaki zarządca drogi wystąpi przeciwko posłowi czy kandydatowi na posła?

Reklama

Już wspominałem, że niezmiennie dziwię się jak PiS może stawiać na człowieka, o którym w internecie ktoś napisał „tatuś załatwia posadę, mamusia odbiera z izby wytrzeźwień”. A fakty są takie, że w obecnej kadencji chyba raz zabrał głos. Innej aktywności nie zauważono.


Natomiast w czwartek na targowisku w Kątach Wrocławskich pojawił się niejaki Kazimierz Michał Ujazdowski. Przyprowadziła go senator Alicja Chybicka. Oboje są kandydatami opozycji w wyborach. Z tym, że pani profesor niezmiennie reprezentuje PO, Ujazdowski teraz PSL „Hołownia”, a wcześniej między innymi, wszystkich nie wymienię, AWS, PiS, Polska XXI, PO… A ponieważ to człowiek trochę z Kielc, trochę z Łodzi, trochę z Warszawy, więc jak mógł trafić do naszych Kątów? Pani profesor znana jest z chęci niesienia pomocy i tym razem nie zawiodła. Namówiła kolegę z opozycji, by przywdział strój trochę nieoficjalny – znaczy się zdjął marynarkę i podwinął rękawy nienagannie wyprasowanej koszuli, a potem pokazywała: to są śliwki, a tak wygląda kapusta, tamto pomarańczowe to marchewka… A ten w drelichu to jest tutejszy wyborca, przywitaj się panem…

Reklama

I tak nam się toczy kampania. A przecież miała być inna, samorządowa, ale panowie z rządu namieszali… Ekipa Jacka Sutryka w bonusie dostała jeszcze pół roku i korzysta. Jak taki prezydent ma do dyspozycji około 6 miliardów złotych, to może prawie wszystko. Nawet, jeśli wygrał pięć procesów, a przegrał 9, może nawet stwierdzić że wygrał wszystkie w liczbie około 1700. Czemu nie? Jak wydaje się na swój portal i gazetkę kilkanaście milionów złotych, a pewnie i więcej, to ludziom można wmówić wszystko.


W reżimowym medium napisano: „W środę 30 sierpnia Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej oddalił powództwa złożone przez mieszkańców przeciwko spółce TBS Wrocław w sprawie podwyżki czynszów”. A potem jeszcze dodali za spółką miejską:

Reklama

„Sąd oddalił powództwa w całości, uznając zmiany stawki czynszu w TBS Wrocław wprowadzone w 2022 r. za zgodne z prawem i zasadne. Dotyczy to zarówno stawki, która obowiązywała w okresie czerwiec - lipiec 2022 r., jak też niższej stawki, którą spółka wprowadziła od 1 sierpnia ub.r. i która obowiązuje do dziś.”


Więc Ty, drogi mieszkańcu, a zwłaszcza lokatorze TBS, myślisz: o, Jezu!!! Bo naiwnie uważasz, że jak ktoś prowadzi miejski serwis za publiczne pieniądze, to pisze prawdę. Pamiętajmy, że tam doskonale znają triadę tischnerowską: „Są trzy prawdy: świento prawda, tys prawda i gówno prawda”. Na której się skupiają, to ja Państwu przecież nie będą tłumaczył.

Reklama

No i proszę zapamiętać, miejski serwis to był lata temu. Teraz jest prezydencki. Taki mamy klimat. Nie będę zaogniał sytuacji pisząc: ktoś tak wybrał…


A co jest naprawdę z procesami w sprawie podwyżek w TBS? Rzetelnie wyjaśnia to inicjatywa społeczna Obywatel TBS:


„W kwietniu 2022r. 1755 mieszkańców zasobu TBS Wrocław złożyło pozwy do sądu przeciwko miejskiej spółce TBS. Zdecydowana większość spraw jest nadal w toku. W sądzie sprawy są indywidualnie traktowane lub w wieloosobowych wielu grupach. Do tej pory wyroki w pierwszej instancji zapadły w jedynie 15 indywidualnych sprawach. 9 wyroków w większości przyznało rację mieszkańcom a podwyżkę, którą mieszkańcy skarżyli uznano za niezasadną. Kolejne 5 wyroków uznało rację TBS stosując inną niż wszyscy sędziowie dotąd w Polsce interpretację”.

Reklama

To tak w skrócie. I do przemyślania, gdy już opadnie kurz bitewny po tej kampanii z udziałem Czarneckiego czy Ujazdowskiego. I gdy zacznie się kolejna, samorządowa. Niewykluczone, że też z udziałem Czarneckiego czy Ujazdowskiego. Proszę się nie śmiać. Ten polityk, co w czwartek grasował po targowisku w Kątach Wrocławskich był przecież poważnie rozważany pięć lat temu jako kandydat na prezydenta Wrocławia. Więc jak przegra teraz… Kto wie?


 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości