Wzdłuż ulic Legnickiej i Lotniczej pojawią się aż 932 nowe drzewe - zapowiedzieli dziś miejscy urzędnicy. Pierwsze z drzew symbolicznie zasadzono przy placu Strzegomskim.
Szpalery drzew mają się pojawić w środkowej części obu ulic, między jezdniami a torowiskiem tramwajowym. Część drzew zostanie zasadzonych także między jezdniami, a chodnikami.
Kiedy to wszystko? Kilkaset pierwszych drzew pojawić się tu ma jeszcze jesienią tego roku. Kolejne - wiosną przyszłego roku. - W większości drzewa przyjadą do nas z Holandii, ze szkółki z ponad 100-letnim stażem - zapowiadają Wrocławskie Inwestycje.
Po konsultacji z fachowcami z Uniwersytetu Przyrodniczego zdecydowano, że na Legnickiej i Lotniczej nasadzonych zostanie 16 gatunków drzew. Będą to: klony polne Elsrijk, lipy szerokolistne; jesiony wyniosłe; klony pospolite; glediczje trojcierniowe Inermis , Skyline; brzozy brodawkowate; lipy drobnolistne; leszczyny tureckie; świdośliwy Lamarcka; klony jawory; kasztanowce czerwone; ambrowce amerykański e; lipy drobnolistne Greenspire; klony pospolite Schwedleri; platany klonolistne; topole osiki Erecta.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze