Reklama

Magdalena Sosna z Oporowa zajmie miejsce Jerzego Michalaka w radzie miejskiej

11/02/2014 00:00

Zwolnione przez Jerzego Michalaka, desygnowanego na stanowisko wicemarszałka województwa, miejsce w radzie miejskiej zajmie Magdalena Sosna, 30-letnia wrocławianka. - Moje miejsce to Oporów. Tutaj jest mój dom rodzinny, moi przyjaciele, tutaj kończyłam szkołę podstawową - pisze o sobie nowa radna naszego miasta.

We wtorek Rafał Dutkiewicz poinformował, że kandydatem z ramienia Obywatelskiego Dolnego Śląska na wicemarszałka naszego województwa będzie Jerzy Michalak, dotychczasowy radny miejski.


 


Wiadomo już, kto zajmie miejsce Michalaka w radzie miejskiej Wrocławia. To Magdalena Sosna, która w wyborach samorządowych w 2010 roku zajęła kolejne miejsce na liście komitetu Rafała Dutkiewicza w tym samym okręgu co nowy wicemarszałek Dolnego Śląska.


 


- We Wrocławiu urodziłam się i mieszkam. Moje miejsce to Oporów. Tutaj jest mój dom rodzinny, moi przyjaciele, tutaj kończyłam szkołę podstawową - pisze o sobie Magdalena Sosna.

Reklama

 

 


Nowa wrocławska radna zawodowo związana była z wieloma instytucjami kultury m.in. z Międzynarodowym Festiwalem Wratislavia Cantans.


 


- Organizowałam lub współorganizowałam takie wydarzenia jak: debata kandydatów do Parlamentu Europejskiego, Akademia Samorządowa czy Letni Obóz Obywatelski. Wszystkie te projekty skierowane były do ludzi młodych, a do ich głównych celów należały edukacja oraz promowanie idei społeczeństwa obywatelskiego. Chętnie angażuję się w wydarzenia o charakterze patriotycznym, takie jak obchody Święta Niepodległości czy rocznice Wydarzeń Katyńskich - podkreśla Magdalena Sosna.

Reklama

 


Radna dodaje, że nigdy nie należała do żadnej partii politycznej, a swoją działalność rozpoczęła w stowarzyszeniu Dolny Śląsk XXI.
Tomek Matejuk

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości