Reklama

Matura 2011: dziś próbna matematyka

03/11/2010 00:00

Dziś o godzinie 9:00 tegoroczni maturzyści zrobili pierwsze podejście do egazminu dojrzałości. Pisali próbną maturę z matematyki.

Test trwa 170 minut i wszystko odbywa się jak na prawdziwej maturze. Uczniowie dostają do rozwiązania zadania o podobnym stopniu truności, co na egzaminie maturalnym. Jednak próbny egzamin nie jest obowiązkowy. Aby zmierzyć się z "królową nauk" już w listopadzie, uczeń musiał do 30 września w swojej szkole złożyć stosowną deklarację.


 


Rok temu do próbnego egzaminu maturalnego z matematyki przystąpiło ponad 22 tys. uczniów wrocławskich szkół ponadgimnazjalnych. Wśród nich przedmiot ten zaliczyło 76 procent. Dużo lepiej poszło na prawdziwej maturze. Egazmin dojrzałości z matematyki zdało 86 procent uczniów. I jak się okazało nie był on wcale trudny. - Nie było źle, wszyscy nas straszyli, a w gruncie rzeczy egzamin był prosty- mówili uczniowie.


Agnieszka Nesterowicz

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości