Reklama

Miasto częściowo wycofuje się z wakacyjnego rozkładu jazdy

02/07/2019 15:14

Mimo wakacji cztery linie tramwajowe będą kursować z taką samą częstotliwością jak w czasie roku szkolnego. Taką decyzję podjął prezydent Jacek Sutryk z uwagi na potrzeby osób, które mimo okresu urlopowego korzystają z MPK Wrocław niemal codziennie.

Od poniedziałku, 8 lipca, do kursowania co 12 minut wrócą tramwaje czterech linii: 3 (Księże Małe – Leśnica), 6 (Krzyki – Kowale), 7 (Klecina – Poświętne) oraz 10 (Leśnica – Biskupin).


Nie jest to wybór przypadkowy - są to linie długie, łączące północ miasta z południem i jego zachód ze wschodem. Niewykluczone, że to nie koniec zmian. 


– Komunikacja miejska jest dla ludzi, dla pasażerów. Dlatego, obok tych pozytywnych zmian w kursowaniu tramwajów, na polecenie prezydenta Jacka Sutryka, na bieżąco monitorujemy także stopień zapełnienia poszczególnych linii autobusowych. Jeśli zajdzie taka potrzeba, będziemy reagować w taki sposób, aby jeszcze bardziej usprawnić transport autobusowy – mówi prezes MPK Wrocław, Krzysztof Balawejder.

Reklama

MPK Wrocław zapowiada, że w przyszłości MPK będzie analizowało możliwość rezygnacji z wprowadzania wakacyjnego rozkładu jazdy w obecnym kształcie, badając napełnienia w tramwajach i autobusach.


Przypomijmy, że wakacyjny rozkład jazdy obowiązuje od soboty, 22 czerwca i zakłada, że tramwaje konkretnych linii będą przyjeżdżać na przystanki co kwadrans, ze względu na mniejszą liczbę pasażerów, spowodowaną końcem roku szkolnego i akademickiego. 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości