W Alei Bielany powstaje FOROOM, pierwsze w tym rejonie Miejsce Spotkań Międzykulturowych. To punkt działań interkulturowych, warsztatów, wydarzeń artystycznych i wymiany doświadczeń.
Inspiracją do założenia Miejsca Spotkań Międzykulturowych była rosnąca liczebność społeczności ukraińskich, białoruskich, koreańskich i innych, mieszkających we Wrocławiu i powiecie wrocławskim. Coraz częściej powstają tu inicjatywy, które pomagają migrantom w rozpoczęciu życia w nowym miejscu, angażują kulturalnie i zawodowo.
Aleja Bielany także rozpoczęła działania zmierzające do zwiększenia inkluzywności centrum. Wraz z firmą badawczą IPSOS przeprowadziła badania, które wskazały kierunek, w którym centrum spotkań powinno podążać. W wyniku tych analiz Aleja Bielany utworzyła nowe miejsce na swojej mapie. To FOROOM – centrum integracji i aktywności międzykulturowej. Miejsce to jest punktem, w którym przedstawiciele społeczności różnych narodowości będą mogli uzyskać informacje prawne, dotyczące np. legalizacji pobytu, ale także uczestniczyć w warsztatach wielokulturowych, kursach językowych czy po prostu dobrze się bawić. Miejsce to przeznaczone jest zarówno do Polaków, jak i cudzoziemców.
Przy realizacji tego projektu Aleja Bielany współpracuje z organizacjami i fundacjami, specjalizującymi się w dialogu międzykulturowym, jak np. Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, Fundacja Ukraina, czy FREYA. Jak przyznają organizatorzy, planowana kooperacja z władzami powiatu wrocławskiego oraz gminy Kobierzyce mogłaby pomóc jeszcze bardziej rozwinąć przedsięwzięcie i przyczynić się do pełniejszej odpowiedzi na potrzeby społeczeństwa.
Odwiedzający Aleję Bielany będą mogli skorzystać z oferty FOROOM od poniedziałku, 26 lipca. Natomiast z okazji otwarcia w sobotę, 24 lipca, w Alei Bielany będzie można wziąć udział w grze terenowej dla dzieci i dorosłych.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze