Reklama

Mieszkańcy tej kamienicy we Wrocławiu zawsze widzą niebo

15/03/2024 19:42

Kiedy mieszkańcy wrocławskich kamienic wyglądają przez okna na własne podwórko, najczęściej widzą samochody, puste place lub inne budynki. Ale przy Kościuszki 160 jest inaczej. Tu widać... niebo. A wszystko dzięki systemowi luster, które odbijają światło.

KLIKNIJ I ZOBACZ ZDJĘCIA


Projekt powstał przed siedmioma laty w ramach Europejskiej Stolicy Kultury i istnieje do dziś. Artystka wykorzystała system lustrzanych powierzchni ustawionych pod odpowiednim kątem w podwórku-studni, które odbijają światło. 


- Przestrzenie pomiędzy kamienicami są albo bardzo duże, należące do wielu budynków, albo niezwykle małe, ciasne i ciemne. Podwórko przy ul. Kościuszki szczególnie uderzyło mnie swoim nietypowym układem. Znajduje się tam maleńki świetlik wciśnięty w rogu większego podwórza, który odcięty jest furtką. Furtka była zamknięta na klucz. To mnie zaintrygowało. Początkowo sądziłam, że jest zamknięta na stałe. Z czasem zorientowałam się, że mieszkańcy kamienicy korzystają z tej przestrzeni regularnie, przechodząc wyrzucić śmieci lub rozwiesić pranie. Zależało mi bardzo, aby zachować te funkcjonalne aspekty malutkiego podwórka - mówiła Joanna Piaścik.


KLIKNIJ I ZOBACZ ZDJĘCIA

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości