Podczas trwającego od 12 do 14 stycznia finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będą miały miejsce nie tylko koncerty, ale też inne wydarzenia, chociażby pokaz zabytkowych samochodów, licytacje, seanse filmowe i bezpłatne badania medyczne.
W trakcie 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wystąpią m.in. Dżem, aktor Arkadiusz Jakubik z zespołem Dr Misio, Hurt, Wolna Grupa Bukowina a także Metalowe Dziewczyny i Gitarowa Orkiestra Krasnoludków. Odbędzie się pokaz zabytkowych pojazdów i licytacje.
Tym razem koncerty zorganizowane zostaną na aż trzech scenach – w Starej Piwnicy przy ul. Krupniczej, w Starym Klasztorze przy ul. Purkyniego i na placu Nowy Targ. Wielki Finał 14 stycznia odbędzie się jednocześnie na dwóch scenach – plenerowej na placu Nowy Targ i klubowej w Starym Klasztorze. O koncertach więcej pisaliśmy tutaj.
Na Nowym Targu ustawione zostaną m.in. stoiska gastronomiczne, foodtrucki i stoiska z gorącymi napojami. Odbędzie się też bieg "Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy" na Rynku oraz WOŚP Cup na torze wyścigowym Pixers Ring pod Wrocławiem. Wyścig rozpocznie się w sobotę o godz. 9:00
W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym, w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej "Przylądek Nadziei" od 11.00 do 14.00 będą, w ramach Białej Niedzieli, zorganizowane zostaną badania przesiewowe dla dzieci. Można się na nie zapisać pod numerem teefonu 506 810 985. Podobna akcja będzie prowadzona w Klinice Chirurgii i Urologii Dziecięcej w godzinach od 9.00 do 16.00. Zapisy pod numerem: 71 770 30 01.
W niedziele na terenie OH Kina w Arkadach Wrocławskich przez cały dzień będą znajdowały się puszki WOŚP. Wszyscy, którzy odwiedzą nas w tym dniu będą więc mogli wesprzeć akcję. Organizatorzy zapraszają o godz. 15.00 na przedpremierowy pokaz wspaniałego filmu „Cudowny chłopak”.„Biletem” wstępu na ten seans będzie kwota wrzucona do puszki WOŚP umieszczonej przed wejściem na salę kinową.
W Dolnośląskim Centrum Filmowym „Cudowny chłopak” zostanie pokazany tego samego dnia o godz. 16:00, a cały dochód z biletów również zostanie przekazany na WOŚP. Bilety kosztują 20 zł. „Cudowny chłopak” to opowieść o chłopcu, który musi udowodnić rówieśnikom, że o prawdziwym pięknie nie decyduje wygląd, ale głębia duszy. Auggie Pullman (Jacob Tremblay) urodził się z poważną deformacją twarzy, z powodu której większość swojego dotychczasowego życia spędził w szpitalu. Do tej pory uczył się w domu pod okiem rodziców Isabel (Julia Roberts) i Nate"a (Owen Wilson). Nadszedł jednak czas, by rozpoczął naukę w szkole. Chłopiec próbuje odnaleźć się wśród rówieśników i pragnie, żeby koledzy traktowali go tak, jak pozostałych. Dzieci jednak postrzegają go wyłącznie przez pryzmat wyglądu i Auggie szybko staje się szkolną sensacją. Misją chłopca staje się udowodnienie, że nie tylko twarz decyduje o tym, że jest wyjątkowy.
W ramach akcji wspierających Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w Arkadach Wrocławskich zorganizowane zostaną bezpłatne badania medyczne. Prowadzona będzie także zbiórka do orkiestrowych puszek. 14 stycznia od godziny 10.00 do 18.00 będzie można uczestniczyć w akcji „Medyczna WOŚP”, czyli bezpłatnych badaniach i konsultacjach medycznych. W centrum przy specjalnych stoiskach będzie można między innymi: zmierzyć poziom cukru we krwi, cholesterolu na czczo, tlenku węgla w wydychanym powietrzu, ciśnienie tętnicze, wykonać przegląd stomatologiczny i podstawowe badanie wzroku.
Będzie też możliwość skonsultowania się z dietetykiem lub dermokonsultantem, a także wzięcia udziału w instruktażu samobadania piersi i jąder oraz pokazie pierwszej pomocy. Wszyscy chętni będą mogli zapisać się do bazy potencjalnych dawców komórek macierzystych, a najmłodsi poczuć się jak lekarz odwiedzając Szpital Pluszowego Misia. Poza tym wewnątrz Arkad Wrocławskich będzie można spotkać harcerzy z ZHP, którzy z orkiestrowymi puszkami oraz identyfikatorami prowadzić będą zbiórkę na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
W Pasażu Grunwaldzkim będą miały miejsce koncerty, licytacja m.in. koszulki z podpisami zawodników WKS Śląsk Wrocław, spektakl dla dzieci i spotkanie ze zwyciężczynią programu MasterChef Junior. W niedzielę pojawią się tam wolontariusze z puszkami WOŚP, a o godzinie 12:00 na scenie Pasażu rozpocznie się specjalny pokaz „Sercem tańczone dla WOŚP”, w ramach którego wystąpią zespoły taneczne z Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu.
Tego dnia nadarzy się również okazja do wysłuchania koncertu chóru Ostinato działającego przy RO Ołbin oraz znanego z programu „Bitwa na głosy” wokalisty Wojciecha Bałwako. Dla fanów jazzowych brzmień, pomiędzy godziną 12.00 a 14.00 w strefie food court grać będzie zespół saksofonowy Sax&More.
Specjalnie dla dzieci przygotowany został spektakl kukiełkowy „Pomaganie jest cool” – to bajkowa opowieść edukacyjnym charakterze. Najmłodsi poznają odpowiedź na pytanie, czy warto pomagać innym i w jaki sposób można robić to na co dzień. Każde dziecko będzie też mogło pomalować sobie buzię i wspólnie z animatorami rysować własne serduszka.
O godzinie 12.40, 13.30 oraz 16.10 odbędzie się licytacja upominków, które zostały przekazane specjalnie na finał WOŚP. Wśród nich znajdzie się m.in. koszulka z autografami zawodników WKS Śląsk Wrocław oraz koszulka podarowana przez zawodniczki Impel Wrocław. O 14:30 w Pasażu pojawi się natomiast Julia Cymbaluk – zwyciężczyni programu MasterChef Junior, która będzie częstowała uczestników licytacji przygotowanymi przez siebie słodkościami. Będzie można również wylicytować jej książkę kucharską z autografem.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze