Reklama

Most Muchoborski do remontu, zbudują też kładkę dla pieszych i rowerzystów. Umowa podpisana

09/11/2015 00:00

Urzędnicy podpisali umowę z firmą, która wyremontuje most Muchoborski na Ślęzie. W ramach całego przedsięwzięcia powstanie też zupełnie nowa kładka dla pieszych i rowerzystów przez rzekę. Do przetargu stanęło trzech chętnych, a najkorzystniejszą ofertę złożył warszawski Intop.

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we wrześniu ogłosił przetarg na poprawę istniejącej konstrukcji mostu Muchoborskiego w ciągu ulicy Ostrowskiego i budowę kładki pieszo-rowerowej na rzece Ślęzie, również w ciągu ulicy Ostrowskiego.


 


Stanęło do niego trzech chętnych: Strabag z ceną prawie 2 mln 708 tys. złotych, Intop Warszawa z ceną niespełna 2 mln 203 tys. złotych i Skanska z ceną ponad 2 mln 306 tys. złotych. Oferta Intopu została uznana za najkorzystniejszą i w piątek 6 listopada urzędnicy podpisali umowę z wykonawcą.

Reklama

 


Wybudowany w 1967 roku most na Ślęzie jest w złym stanie technicznym, dlatego konieczna jest interwencyjna wymiana przęsła, które wykazuje oznaki uszkodzeń zmęczeniowych.


 

 


W trakcie remontu przeprawy zostanie ona całkowicie wyłączona z ruchu, a samochody będą jeździć objazdem. Komunikacja piesza i rowerowa przeniesiona zostanie z kolei na tymczasową kładkę dla pieszych.


 


Drugim elementem całego przedsięwzięcia jest budowa kładki pieszo-rowerowej.


 


- Realizacja inwestycji spowoduje zmianę organizacji ruchu pieszych oraz rowerzystów w obrębie koryta rzeki Ślęzy na odcinku od zjazdu do firmy WABCO, do zjazdu w ulicę Turystyczną. W stanie obecnym ruch pieszych i rowerzystów odbywa się poboczami (od strony Muchoboru) oraz dalej po chodnikach mostu Muchoborskiego, przy czym chodniki te są wąskie i powodują trudności w czasie mijania się pieszych lub rowerzystów. Po  zrealizowaniu inwestycji chodniki zlokalizowane na moście będą używane jako służbowe, natomiast ruch pieszych i rowerzystów zostanie przeniesiony na ciąg pieszo-rowerowy - tłumaczą autorzy dokumentacji projektowej.

Reklama

 


Planowana trasa składa się z odcinka prostego o szerokości 3,5 metra - od zjazdu do WABCO do korony wału lewobrzeżnego od strony Muchoboru Wielkiego (odcinek ten zawiera w sobie kładkę pieszo-rowerową), odcinka prostego o szerokości 3,5 metra doprowadzającego ścieżkę pieszo-rowerową do krawędzi ulicy Ostrowskiego i odcinka prostego o szerokości 3 metrów, przebiegającego wzdłuż krawędzi ulicy Ostrowskiego do zjazdu w ulicę Turystyczną.


 


- Nawierzchnia ciągu pieszo-rowerowego została zaprojektowana jako bitumiczna. W obrębie kładki nawierzchnia przebiega w łuku pionowym i wykonana będzie z drewna egzotycznego ułożonego dla odwodnienia w sposób ażurowy - dodają projektanci.

Reklama

 


Na wszystkie prace wykonawca będzie miał czas do 30 września 2016 roku, ale kładka pieszo-rowerowa powinna być gotowa do 15 grudnia 2015 roku.


Tomek Matejuk

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości