Wydzielone zostało torowisko na mostach Pomorskich. Tramwajem jedzie się tam szybciej, samochodami – co zrozumiałe – wolniej. Sprawdziliśmy, jak wygląda w tej chwili przyspieszanie komunikacji szynowej.
Dzięki wydzielaniu torowisk nasze tramwaje mają jeździć szybciej. W tej chwili Wrocław ma najwolniejsze tramwaje w Polsce. Podczas gdy w innych miastach z roku na rok jeździ się szybciej u nas średnia prędkość to wciąż nieco ponad 13 km/h. Urzędnicy twierdzą, że w ciągu dwóch miesięcy pojazdy szynowe znacznie przyspieszą. - W listopadzie średnia prędkość tramwajów to będzie już 15-16 km/h – obiecuje Wojciech Adamski, wiceprezydent Wrocławia.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze