Reklama

Najbardziej "dochodowe" miejsca we Wrocławiu. Tutaj sypią się mandaty


Fotoradary RedLight we Wrocławiu zarejestrowały ponad 10 tys. wykroczeń w pół roku. Najczęściej łapani byli kierowcy na al. Sobieskiego i przejazdach kolejowych.


Żółte kamery i fotoradary RedLight systemu Canard mają za zadanie poprawić bezpieczeństwo na drogach, skrzyżowaniach i przejazdach kolejowych. Rejestrują one przejazd na czerwonym świetle. Punkty karne i nawet kilkutysięczne mandaty potrafią być dotkliwe dla kierowców, ale mają też swoich zwolenników.

Zebraliśmy najnowsze dane pochodzące z Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. - Dane dotyczą ostatniego półrocza - zaznacza w rozmowie z Tuwroclaw.com Wojciech Król z Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. Okazuje się, że tylko w tych czterech miejscach w ciągu sześciu miesięcy odnotowano ponad 10 tysięcy wykroczeń. 

Reklama

Oto najbardziej "dochodowe" skrzyżowania we Wrocławiu:

  • Przejazd kolejowy ul. Szczecińska - 655 wykroczeń
  • Przejazd kolejowy ul. Średzka - 1420 wykroczenia
  • Skrzyżowanie ul. Na Ostatnim Groszu i Bystrzyckiej z Gądowianką - 1687 wykroczeń
  • Odcinkowy Pomiar Prędkości na al. Sobieskiego - 6690 wykroczeń 

Warto dodać, że systemy "Red Light" zamontowane na przejazdach kolejowych działają na analogicznej zasadzie jak te "zawieszone" nad zwykłymi skrzyżowaniami. Jednak stawki mandatów są zgoła inne. Wykroczenie na przejeździe kolejowym będzie kosztowało nas dużo więcej, niż za przejazd przez zwykłe skrzyżowanie na czerwonym świetle i może wynieść nawet 2 tys. zł i 15 punktów karnych. W przypadku odcinkowego pomiaru prędkości najniższy mandat za wykroczenie może wynieść kilkadziesiąt złotych, a najwyższy - 2500 zł.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 02/09/2025 14:11
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    c 2025-09-02 16:07:48


    Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • mdj11 2025-09-02 19:20:47

    Hej "c"! Tam pod skórą z włosami zostało ci tylko małe "c", bo co do reszty ....

    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości