Reklama

"Najpiękniejszy budynek Wrocławia" przestał istnieć. Została po nim kupa gruzu

08/04/2022 11:17

Wyburzanie Galerii przy Czystej rozpoczęło się w styczniu. 7 kwietnia na placu pozostał już tylko gruz do wywiezienia. Nowy właściciel planuje tam rozpoczęcie dużej inwestycji. A jeszcze w 2005 roku galeria okrzyknięta została najpiękniejszym budynkiem Wrocławia.

Już tylko wygrodzony teren i kupa gruzu pozostały z Galerii na Czystej. W środę, 6 kwietnia, firma rozbiórkowa wywiozła już część ciężkiego sprzętu, a w czwartek z gruzowiska już nie wystawały nawet fragmenty ścian. Teraz przed nowym właścicielem nieruchomości uprzątnięcie terenu i przygotowanie do budowy.


Budynek Galerii na Czystej powstał na początku lat 2000. W roku 2005 został okrzyknięty najpiękniejszym budynkiem Wrocławia - dostał główną nagrodę w konkursie Piękny Wrocław. Jednak mieszczące się przy ul. Czystej na tyłach Renomy sklepy nigdy nie przyciągały tłumów. 

Reklama

Nowym właścicielem stał się w maju 2020 r. deweloper BPI Real Estate Poland, który na tej działce zamierza wybudować blok mieszkalny. Przygotowania do rozbiórki trwały od końca 2021, a wyburzanie rozpoczęło się w styczniu 2022 r.


Z budynkiem w symboliczny sposób pożegnał się jego główny architekt, Tadeusz Sawa–Boryszewski, który kilka dni temu roztrzaskał szklany puchar - nagrodę, jaką otrzymał za ten projekt.


Więcej o tym wydarzeniu: Wrocławska galeria równana z ziemią. Architekt niszczy nagrodę za jej projekt


k

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości