Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o rozboje na nieletnich. Za każdym razem łupem sprawcy padał telefon komórkowy. Wobec podejrzanego zastosowano już środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.
Młody mężczyzna, podejrzany o rozboje na nieletnich, do tymczasowego aresztu trafił 21 stycznia.
- 19–latek zatrzymany został przez funkcjonariuszy wydziału wywiadowczego i interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, w związku z podejrzeniem o dokonanie rozboju do jakiego doszło pod koniec października 2012 roku przy ul. Obornickiej. Sprawca napadł wówczas na 14–latka, któremu zabrał telefon komórkowy o wartości 1200 złotych - wyjaśnia podkom. Kamil Rynkiewicz.
Po zatrzymaniu podejrzanego czynności w tej sprawie kontynuowali policjanci z wydziału kryminalnego komisariatu Wrocław Psie Pole.
- Ustalili oni, że zatrzymany ma na swoim koncie jeszcze jeden rozbój, do którego również doszło pod koniec października 2012 roku. Mężczyzna zaatakował wówczas 13–latka, któremu zabrał telefon komórkowy o wartości 1000 złotych oraz portfel z zawartością kilkudziesięciu złotych - dodaje podkom. Kamil Rynkiewicz.
Okazało się, że zatrzymany 19–latek był już w przeszłości notowany w związku z podobnymi czynami. Wobec mężczyzny zastosowano już środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze