Reklama

Napadał na nieletnich i kradł im telefony. Może trafić za kratki na 12 lat

22/01/2013 00:00

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o rozboje na nieletnich. Za każdym razem łupem sprawcy padał telefon komórkowy. Wobec podejrzanego zastosowano już środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Młody mężczyzna, podejrzany o rozboje na nieletnich, do tymczasowego aresztu trafił 21 stycznia.

- 19–latek zatrzymany został przez funkcjonariuszy wydziału wywiadowczego i interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, w związku z podejrzeniem o dokonanie rozboju do jakiego doszło pod koniec października 2012 roku przy ul. Obornickiej. Sprawca napadł wówczas na 14–latka, któremu zabrał telefon komórkowy o wartości 1200 złotych - wyjaśnia podkom. Kamil Rynkiewicz.



Po zatrzymaniu podejrzanego czynności w tej sprawie kontynuowali policjanci z wydziału kryminalnego komisariatu Wrocław Psie Pole.

- Ustalili oni, że zatrzymany ma na swoim koncie jeszcze jeden rozbój, do którego również doszło pod koniec października 2012 roku. Mężczyzna zaatakował wówczas 13–latka, któremu zabrał telefon komórkowy o wartości 1000 złotych oraz portfel z zawartością kilkudziesięciu złotych - dodaje podkom. Kamil Rynkiewicz.

Okazało się, że zatrzymany 19–latek był już w przeszłości notowany w związku z podobnymi czynami. Wobec mężczyzny zastosowano już środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.


tm

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości