Pięć wrocławskich spółdzielni mieszkaniowych ogłosiło w czwartek swój udział w Narodowym Programie Mieszkaniowym. W ciągu trzech lat chce wybudować we Wrocławiu dwa tysiące tańszych mieszkań lokatorskich, tworząc konkurencję dla deweloperów. Po wpłacie wkładu własnego będzie je można wynajmować i wykupić.
- W Polsce na tysiąc mieszkańców przypadają obecnie 363 mieszkania. Rząd chce, by do 2030 r. liczba ta wzrosła do 435. To oznacza, że w ciągu 13 lat w Polsce musi powstać 2,5 mln nowych mieszkań. Chcemy się do tego przyczynić, wprowadzając na rynek mieszkania w przyzwoitej cenie, na które będzie mogło sobie pozwolić szersze grono mieszkańców – mówi Józef Śnieżek ze spółdzielni Wrocław-Południe.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze